Can Sıkıntısına Ne İyi Gelir


116
73 shares, 116 points
Evet kabul edelim ilginç bir konu başlığı. Ve konu başlığının ucu da çok açık. Tamam can sıkıntısı ama nasıl bir can sıkıntısı bunların hepsine yazı içinde ulaşacaksınız gelin bakalım 😀
 
İnsanlar bazı olaylardan ve farklı sebeplerden dolayı sıkılabilir bu sıkıntı bazen hiç çekilmez olabiliyor. Peki bu durumu nasıl atlatabiliriz.
 
Eğer can sıkıntısı yaşıyorsanız;
 
1- Kendinizi Meşgul Edin
 
Evet canınız mı sıkılıyor saçma birşey bile olsa birşeylerle uğraşın. İnsan kafasını bir konu üzerinde yorarasa hem zaman hızlı geçecektir bundan ötürü o sıkkınlık halide geçecektir.
 
2- Bulmaca Çözün
 
Bulmaca çözmek hem faydalı hemde zaman geçirmek için mükemmel bir çözüm olacaktır. Bulmaca çözerek beyin cimlastiği yapmış olacaksınız ve bu esna da zaman geçireceksiniz.
 
3- Kitap Okuyun
 
Belkide içlerinde en çok önereceğim aktivite budur. Kitap okumak oldukça faydalıdır oldukça demek bile az. Yurt dışında insanlar her yerde kitap okuyormuş gibisinden çok kitap okuyor gibi şeyler duymuşsunuzdur. Evet haklılar yurt dışında kitap okuma oranı bizim youtube de video izleme oranımız neredeyse. Kitap okumanın faydasını yazacak olsak sanırım sayfalar alır. KİTAP OKUYUNUZ.
 
4- Yabancı Dil Öğrenin
 
Yabancı dil öğrenmek aslında kısa süreli sıkkınlığın dışında uzun süreli bir aktivite olacaktır. Dil öğrenmek sizi oldukça meşgul edecektir ve öğrendikçe zevk alacaksınızdır. Sonuçta bir dil bir insan. 
 

5- Yürüyün


Yürümek sürekli dediğimiz gibi sağlıklı bir aktivite dışarı çıkıp yürümek sizi rahatlatacak, gevşetecek ve can sıkıntınızı geçirecektir. Hemen kulaklığınızı alın açın müzüği ve yürümeye başlayın bu ikisi sizi oldukça rahatlatacaktır.


6- Spor Yapın


Spor yapmak günlük yorucu hayat temponuzda sizin için mükemmel bir çıkış olacaktır. Günlük rutin işler veya yorucu  işlerimizden dolayı bunalıp sıkıntıya düşebiliriz. Günümüz dünyasında bu oldukça olası bir durum fakat spor yaparak iş hayatınız dışında kafanızı yoracağınız başlka bir aktive olacak ve size çok iyi gelecektir.


Taekwondo Sporunun Faydaları Adlı Yazımızı okumak İçin Tıklayın.  

Bu yazımızda bu kadardı aslında bunlar bildiğimiz şeyler. Hayatımızda başımıza kötü şeyler gelmesi olası durumlardır ve bunun insan üzerinde etkisi kalmaktadır. Bu ufak birkaç yöntemle sıkıntılarınızdan az da olsa veya tamamen kurtulabilirisiniz. Ve şunu unutmayın her karanlığın bir aydınlığı da vardır. İyi Günler…


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

116
73 shares, 116 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
6
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
12
Kızgın
lol lol
10
lol
Aşk Aşk
9
Aşk
İlginç İlginç
6
İlginç
Pixselle

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İçerik hırsızlığı ile ilgili yazınızı face,de birkaç toplulukta paylaştım. İçeriğimin çalındığını nasıl anlarım,ne de nasıl şikayet ederim bu gibi konularda hiç bilgim yok 🙁
    Can sıkıntısına gelince, bir adı da anksiyete; işte onun yani depresyonla eşlik edeninin hiçbir çaresi yok maalesef 🙁

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item