Dünyayı Yöneten Mason Aile Rothschildler


126
83 shares, 126 points
Rothschild ailesinin soyunun Yahudi inancına sahip Hazar Türkleri’ne dayandığı söylenmekteyse de bu konuda kesin bir kanıt bulunmamaktadır. Ailenin sahip olduğu finans imparatorluğunun kurucusu Mayer Amschel Rothschild tam anlamıyla bir Yahudi ırkçısıdır ve akıl almaz boyuttaki servetini Yahudi “ırkının” yükselişi için bir vakfa devretmiştir.
Rothschild Ailesi’nin servetinin ne kadar olduğunu gerçek anlamda bilmek imkansız olsa da yaygın söylenti tüm dünya servetinin yarısı olduğu yönündedir. Kimse net bir rakam bilmemektedir yalnızca tahminler üzerinedir.

Küresel finans piyasalarına ve ABD dahil pek çok hükümetin üzerinde ciddi kontrole sahip olduğu söylenen, basında ve kamuoyundan sürekli uzak duran, servetleri hesaplandığında dudak uçuklatacak rakamlar ortaya çıkan bu aile Forbes zenginler listesinde yer almıyor.

Rothschild ailesi nasıl doğdu?

Uluslararası finans alanında Rotschild kadar etkili olduğu düşünülen, özel bir aile daha yoktur. Kraları, dükleri, psikoposları çok rahat bir şekilde kullanabilen bu aile hakkında tarih boyunca birçok şey yazılmış, çizilmiştir.

Ancak bir ailenin sıfırdan dünyanın en etkili ‘hanedanlıklarından’ birine dönüşmesi, herzaman ilgi çekici bir hikayedir.
Frankfurtlu bir tüccar olan Anselm Moses Bauer, o dönemlerde rehincilik, tefecilik, antikacılık gbi işlerle ilgileniyordu. Yahudilerin toplum içinde meslek bakımından bazı kısıtlamalara tabii tutulmasından dolayı, kendileriyle bütünleşecek bu mesleğe yöneldiler.
Mayer Amschel (Rotschild) ise, bu aileyi bir topluluk haline getirerek fark yaratmıştır. Salgın bir hastalık yüzünden tüm ailesini kaybeden Mayer Amschel, 13 yaşından beri tek başına ayaklarının üstünde durur. Bir bankada işe girer, kısa süre içinde terfi alır, babasının rehin dükkanının üzerindeki katta eşi ile yaşar.
Beş oğlu olur. Mayer Amschel, iş kollarını beş oğlu arasında nasıl dağıtacağını onlar henüz çocukken düşünmüştür. Ailenin kuralları da bu dönemde şekillenir. Anlam olarak Rotschild, ‘kızıl kalkan’ anlamına gelir.
 

Ailenin kuralları

Rotschild ailesinin kuralları şu şekildedir,
1- Ailenin en büyük erkeği servetin ve ailenin lideri olacaktır.
2- Kuzenler arası evlilik. Aile servetinin dışarı çıkmaması için ön koşuldur.
3- Aile servetinin gizli tutulması ve bölünmemesi. Onun için bu aileyi 500 zengin listesinde asla göremezsiniz.
4- Aile içi ortaklıklar kurulmuş ve bu ortaklıklar M.A. Rothschıld and sons çatısı altında toplanmış ve Londra’dadır.
 

Rothschildler Ünlü Şirketleri Ve Kontrol Ettikleri Para

Rothschild Ailesi bugün dünya genelinde yapılan elmas ticaretinin yüzde 90’ını, elmas üretiminin yüzde 40’ını, kömür-bakır-uranyum-alüminyum ticaretinin de yüzde 15’ini gerçekleştirmektedir.
Ailenin günümüzde en ünlü şirketleri HSBC Bank, Royal Bank of Scotland, Banco Santander, De Beers, Rio Tinto, ING Group ve Aviva’dır. Aile ayrıca 2000 yılında Fransız devletine sattıkları BNP Baripas şirketi ile Somanh Bankası’nın da (kapanana kadar) kurucusu ve sahibidir.
Son yıllarda şarap pazarına da giren aile Fransa, Şili, Amerika ve Güney Afrika’da üretim yapmakta, Fransız şarap piyasasının yüzde 50’sini elinde bulundurmaktadır.
Ailenin serveti yaklaşık 2009 verilerine göre 4-5 trilyon dolardır. Kontol ettiği para ise 15 trilyon dolar civarındadır.
 

Savaşlar

Savaşları finanse etmek, şüphesiz yalnızca ‘korkunç bir sermaye’ ile mümkündür. Rotschild ailesinde ise bu kudret vardı, henüz Prens’in efendisiyken Avrupa asker kiralama piyasasını çok iyi öğrenen aile, ülkeler arasındaki ilişkileri sıkı bir şekilde takip etti, bazense yönlendirdi.
Rotschild tarafından finanse edildiği iddia edilen savaşlar şu şekildedir;
Napoleon ile İngiltere arasındaki Waterloo Savaşı’nda iki taraf da yüksek faizle finanse edildi.
Kırım Savaşı için Osmanlı’ya 600.000 sterlin verildi. (Aynı zamanda Osmanlı’ya dış borç veren ilk aile)
Adolf Hitler’in güçlenmesi ve silanlanmasına yardım edildi.
1918 Bolşevik İhtilali sonrasında Çar’ın idamının ardından isyancılarla ilk görüşme yapılarak, Hazar petrolleri için anlaşma yapıldı.
Rus-Japon Savaşı için zemin hazırlandı, o dönem bir gazeteci şöyle yazıyordu, ‘Rusya savaşmak istemiyor, Japonya da savaşmak istemiyor. Öyleyse neden bu savaş gerçekleşiyor?’
Afrika’da birçok savaş ve devrim sonucunda bir milyon kişi hayatını kaybetmiştir, bu yaşananların arkasındaki en önemli sebep yeraltı zenginliğidir. Rotschild ailesinin, dünyadaki yer altı kaynaklarının % 40’ına sahip olduğu iddia ediliyor.
 
Birleşmiş Milletler: Tek dünya fikri

Bazı insanlar, 20. yüzyılın başlarında ‘medeniyetin sonu geldi’ görüşünü savunuyorlardı. İngiliz yazar Wells de bunlardan biriydi. Tek dünya devleti felsefesine paralel bir ‘Milletler Cemiyeti’ düşüncesi oluşuyordu. Rotschild ailesi bu fikri çok beğenmişti, ‘bir dünya devletinin’ kaçınılmaz olduğunu düşünüyorlardı.

Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

126
83 shares, 126 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
10
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
lol lol
1
lol
Aşk Aşk
13
Aşk
İlginç İlginç
10
İlginç
Pixselle

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhaba. Takibiniz için teşekkürler. Hemen ben de dönüş sağladım ve sizi takibe aldım. Burada benim ilgimi çekecek konular üzerinde bilgiler var. Bu aile benim de merak ettiğim bir konudur. Sayenizde bilmediğim detayları öğrenmiş oldum. Demek servet bölünmesin diye kuzenlerle evlenmek söz konusu. İlginçmiş. Teşekkürler bu ilginç bilgiler için.

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item