Doğal Ağrı Kesici Nasıl Yapılır


120
77 shares, 120 points
 
Doğal Ağrı Kesici Nasıl Yapılır. Her ağrıda ağrı kesici kullanan kişiler, böbreklerine zarar verdiklerinden habersiz… Bu ilaçlar her ne kadar hastanın ağrısının kesilmesine yardımcı olsa da; böbrekler üzerinde çeşitli zararlara yol açabiliyor Özellikle uzun yıllar kullanılan ağrı kesiciler en çok şeker hastalığı, kalp hastalığı ve böbrek hasarına yol açar. Ağrı kesici hapları kalp krizi ve felç riskini artırıyor.
Bundan dolayı sizin için ağrılarınızı kesecek doğal yöntemleri hazırladık gelin bakalım.
 
 
 
Balık Yağı
Vücudu prostaglandin gibi ağrılı süreçlere sebep olan proteinleri daha az üretmesine yardımcı olarak ağrılı şişlikleri azaltır. Bunun nedeni de Omega-3.
Özellikle kireçlenmesi olanlarda, Omega-3 yağ asidi takviyeleri bazı ilaçlar kadar etkili olabiliyor. Bazı vakalarda boyun ve sırt ağrısı olan kişilerin Omega-3 takviyesi sayesinde ilaçlarının dozlarını bile düşürdüğü görülüyor. Bu ağrılarınız için güzel bir yöntem olabilir.
Taze Zencefille Ağrı Kesici
Zencefilin ufak bir miktarı bile enflamasyon ve ağrı giderirken kullanılan bir doğa harikası bir bitkidir. Kas rahatlatıcı özelliğiyle bilinir ve herhangi bir öğünde tüketeceğiniz, günde bir öğün bir yemek kaşığı taze zencefil kas ağrısına iyi gelir. Hem uygun fiyatlı bir ağrı kesicidir hem de birçok haliyle bulmak mümkündür. Ve üstelik tamamen doğal.
Isı ve soğuk terapisi
Ağrıyı hafifletmenin harika bir yolu da, duştan geçiyor. Ilık tuz banyosu ağrı duyularınızı düşürüp zihninizin rahatlamasına yardımcı olur. Ağrı olan bölgeye lokal buz uygulaması da ağrıyı azaltan bir yöntemdir. Ama önemli olan hangisini ne zaman uygulayacağınızı bilmektir. Bilek burkulması gibi incinme söz konusu olduğunda tam üzerine buz koyun. Eğer kronik sırt ağrınız varsa ısı daha iyi bir seçim olacaktır. Ağrıyan yere sıcak su tutun ya da sıcak bir duşu denemelisiniz.
 

Meditasyon

Sırt ağrısına çözüm olarak zihinsel meditasyon yapmak ağrı algınızı değiştirebilir ve ağrıya daha dayanıklı hale gelmenize yardımcı olabilir. Kronik ağrıya sahip hastalara zihinsel meditasyon yaptıran araştırmacılar, meditasyon yapan kişilerin yapmayanlara oranla ağrılarında daha fazla rahatlama, daha az anksiyete ve depresyon seviyesi ile daha sağlam bir zihin sağlığı bildirdiler. Meditasyonun ayrıca ağrı beynin ağrı hissetme duyusunu kontrol etme merkezini aktive ettiği gösterilmiştir. Belkide en doğal yöntem bu olabilir:)


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

120
77 shares, 120 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
8
Kızgın
lol lol
6
lol
Aşk Aşk
5
Aşk
İlginç İlginç
2
İlginç
Pixselle

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item