Eskiden Hastalıkların Korkunç Tedavi Yöntemleri


134
91 shares, 134 points
Geçmişte hastalıkları tedavi yöntemi şimdiki kadar teknoloji olmadığı için büyücüler vb kişiler tarafından uydurma yöntemler ve tedavi yöntemleri uygulanmıştır. Bunlar çoğu zaman işe yaramamış yarasa bile şans esere olmuştuır. Bu yöntemler uygulanarak hastaların o hastalıkları yerine daha büyük sonuçlar doğurabilecek hastalıklarda ortaya çıkmıştır. Gelin hep beraber bunları inceleyelim. (Tedavilerle ilgili görseller rahatsızlık verebileceğinden dolayı paylaşılmamıştır)
Arı Tedavisi
Bu tedavi gerçekten belki de en garip yöntemlerden biri; ama, Çin’de birçok doktor tarafından uygulanıyor.
Arı iğnesinde bulunan zehrin romatizma gibi hastalıklara iyi geldiği düşünülüyor. Ve sorunlu bölgeye arı iğnesi ile uygulanıyor.

Cesetlerin etlerini yiyerek şifa bulma

Eski zamanların tabipleri mide ülserinden epilepsiye kadar aklınıza gelen her türlü hastalıktan şikayette bulunan hastalara gerçek insan etinden yapılmış haplar veriyorlardı. Bu da zamanla o zamanın insanların arasında bir gelenek halini almış. Hasta ve fakir insanlar toplu insan kıyımlarının olduğu yerlerde toplanır ve ucuza iyileşmek için henüz birkaç dakika önce ölmüş bu insanların etlerini yer, kanlarını içermiş. Bu yöntemin hiçbir faydası oladığı gibi satanistliğin başka bir halidir.
 
Baş Ağrısı Tedavisi
 
Cerrah Testeresi:
 Baş ağrısına çare bulmak isteyen doktorlar cerrah testeresi denilen aletle hastanın kafa tasına delik açma yöntemini kullanıyorlardı.
 
Öksürük Tedavisi
 
Eroin ve Kokain Öksürük Şurubu: Bağımlılık yapıcı özelliği keşfedilmeden önce, eroin ve kokain ağrı kesici olarak kullanılıyordu. Üretici olan Bayer bu maddelerin bağımlılık yapıcı özelliğini bulmadan önce bir kaç yıl boyunca bu 2 madde öksürük şurubu olarak kullanıldı. Fakat bağımlılık yaptığı farkedilince uyuşturucu olarak kabul edildi.
 
Veba Tedavisi
 
Veba Doktorları: 1800’ler de korkunç görünüme sahip veba doktorları sadece Hıyarcıklı Veba salgınını tedavi etmesi için çağrılırdı. O zamanlarda hastalığın koklama yolu ile yayıldığını düşünen bu doktorlar kendilerini korumak için içi çiçeklerle dolu bir gagaya sahip tüyler ürpertici maskeler giyerlerdi. Bu doktorlar tedavi olarak hastayı kırbaçlama(ya da azarlama) yöntemini kullanıyorlardı çünkü veba “Tanrı’nın cezalandırması” olarak görülüyordu. Ayrıca tedavi süresince kanı temizlemesi için sülük kullanılıyordu. Bunun dışında insanları kaynayan suyun içinde haşlarak üzerlerine civa döktükleride artık biliniyor.
 
İdrar Yolu Açma Çubuğu
Bu alet her erkeği dehşete düşürecektir. Eğer bir erkeğin idrar yolu çişini yapamayacak şekilde daralırsa, doktorlar bu çubuğu penis başından içeri sokarlardı. Ardından keskin kenarlara sahip bu çubuklar içeride vidalama işlemi yaparcasına çevrilip idrar yolunda genişleme sağlanırdı. Burada oluşan kanama iyiye işaretti.
 
 
Ereksiyon Önleyici Halka
Muhafazakar Viktoria çağında, mastürbasyon sağlıksız olarak görülüyordu. Erkeklerin mastürbasyon yapmasını önlemek için doktorlar bu aleti icat ettiler. Penisin etrafını saran bu alet takılıyken eğer erkek ereksiyon yaşarsa iç tarafta kalan sivri uçlar cilde batarak isteksizlik hali oluşturuyordu. Ve bunun çok acı verdiği tartışmasızdır.
 
 

Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

134
91 shares, 134 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
lol lol
5
lol
Aşk Aşk
4
Aşk
İlginç İlginç
1
İlginç
Pixselle

4 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item