Evleneceğiniz Kişiye sormanız Gereken Kritik Sorular


138
95 shares, 138 points
Evleneceğiniz Kişiye sormanız Gereken Kritik SorularEvlenmek birçok kişinin hayallerini süsleyen bir şey. Peki evleneceğimiz kişiyi daha iyi tanımamız için ve sağlam bir yuva kurmak için aslında birkaç soru sormak ve dürüst cevap almak işimizi kolaylaştıracaktır.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


 “Benimle evlenir misin?” ya da “Evet!” demek göründüğü kadar kolay değil. Birlikte olduğunuz kişiyi çok sevip ona çok güvenseniz de iş birlikte bir hayat kurmaya gelince yepyeni sorunlar çıkıyor ortaya. Peki, tüm bunları beraber atlatabilecek misiniz? İşte evleneceğiniz kişiye evlenmeden önce mutlaka sormanız ve net cevaplar almanız gereken sorular…


“Çocuklarımız olacak mı? Eğer olursa onların bakımından ikimiz de eşit oranda sorumlu olacak mıyız?”

Evleneceğiniz Kişiye sormanız Gereken Kritik Sorular
Birçok kişi ne yazık ki çocuk bakmanın yalnızca kadınların görevi olduğunu düşünüyor. Bu yüzden bu soru en çok kadınların evlenecekleri erkeğe sorması gereken kritik sorulardan biri olarak ortaya çıkıyor. Evleneceğiniz kişi gelecekte çocuk sahibi olmak istiyor mu? İstiyorsa bu konuyla ilgili ne gibi planları var. Çocuk bakımının tek bir tarafın görevi olduğunu mu düşünüyor yoksa bu konuda eşlerin eşit sorumlulukları olduğunu mu? En önemlisi ikinizin fikirleri uyuşuyor mu?

“Ailen yaşlandığında onlara nasıl bir destek sağlamak istiyorsun?”

Evleneceğiniz Kişiye sormanız Gereken Kritik Sorular
Bu oldukça riskli ama aynı zamanda herkesin de merak ettiği bir soru. “Eşimin ailesiyle yaşamam gerekecek mi? Yaşlandıklarında onlar bizimle yaşayacaklar mı? Finansal konularda onlara ne kadar destek olacak?” gibi sorular genellikle sorulmuyor. Ancak o an geldiğinde daha önce konuşulmadığı için büyük problemlere yol açıyor. Bu konuyu açık açık konuşup iki tarafın da fikrini söylemesinde yanlış bir şey yok. bu soruyu sormanız bu konu hakkında olumsuz bir düşünceye sahip olduğunuz anlamına gelmez.

“Benim eski ilişkilerim senin için sorun olacak mı? Senin eski ilişkilerin ileride karşımıza çıkacak mı”

Evleneceğiniz Kişiye sormanız Gereken Kritik Sorular
Çiftler genelde birbirlerinin geçmişleriyle ilgili konuşmayı reddediyorlar. Ancak evleneceğiniz kişinin sizin eski ilişkilerinizle ilgili ne düşündüğünü ve onun eskiden hayatında olan kişilerle bağını tamamen koparıp koparmadığını öğrenmelisiniz. Bu konuşmayı sevgi dolu ve anlayışlı bir şekilde yaparsanız ilişkinize evlilik öncesi çok fazla şey katacak ve ilişkinizi daha olgun hale getirecektir. Ayrıca evlilik öncesi en ufak bir soru işareti varsa o da tamamen yok olacaktır.

“Kuracağımız yeni hayatın gider ve gelir dengesi nasıl olacak?”

Evleneceğiniz Kişiye sormanız Gereken Kritik Sorular
Çiftlerin evlendikten sonra en çok problem yaşadığı konulardan biri de para. “Bizim aramızda paranın lafı olmaz” demeyin. Çünkü birçok çift evlenmeden önce kendi parasını kendi yönetirken evlendikten sonra hem paranın paylaşılması, hem de bu harcamalarıyla ilgili bilgi verme konusunda sıkıntı yaşıyor. Ortak bir yaşamın giderleri ortak bir şekilde karşılansa da bu dengeyi ve düzeni sağlamak oldukça zor oluyor. Evlenmeden önce para konusunda sıkıntı yaşamasanız da evlendikten sonra yaşama olasılığınız oldukça yüksek.

“Benim bilmediğim büyük bir borcun var mı?”


Bu soru parayla ilgili olduğu kadar güvenle de ilgilidir. Eğer eşinizin büyük bir borcu varsa bunu bilmeniz büyük önem taşır çünkü ileride bu borç sizi ve hayatınızı da etkileyecektir.

“Benimle ilgili sevdiğin ve sevmediğin şeyler neler?”

Evleneceğiniz Kişiye sormanız Gereken Kritik Sorular
Bu soru oldukça klişe gelebilir ama aynı zamanda bu soruya birçok kişi dürüstçe yanıt vermez. Ancak hiç kimse mükemmel değildir. Birbirlerini kusurlarıyla seven çiftler eğer hoşlarına gitmeyen davranışları birbirlerine açıkça söyleyebilirseniz ileride yaşanacak yanlış anlamaları ve problemleri engellemiş olurlar. Bu soruyu da açık bir şekilde sormak ve dürüst cevaplar almak evlilik öncesi oldukça önemlidir.

“Evlilikten tedirginliklerin var mı? Neler?”


Evlilik hakkındaki korkular varsa kesinlikle bilinmeli çünkü ileride bu korkulara dair şeyler karşınıza çıktığı zaman eşinizden destek göremeyebilirsiniz. Birbirinize karşı tamamen şeffaf olmalı ve ne istediğinizi gayet iyi bilmelisiniz ve her zorlukta beraber üstesinde gelmeyi de bilin. 
Mutlu ve uzun bir ömür sizi bekliyor 🙂
Konu başlığı listelist.com dan esinlenilmiştir
Konu başlığı listelist.com dan esinlenilmiştir


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

138
95 shares, 138 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
6
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
12
Kızgın
lol lol
10
lol
Aşk Aşk
9
Aşk
İlginç İlginç
6
İlginç
Pixselle

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item