Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Diziler 2019


130
88 shares, 130 points

Yabancı dizler çoğumuzun vazgeçilmezi durumunda. Özellikle Netflix gibi platformların ortaya çıkmasından sonra bu dizilere ulaşmak daha kolay oldu. Sizler için gelmiş geçmiş en iyi yabancı dizileri derledik gelin bakalım.

 1. 1 Planet Earth 2 (IMDb 9,5)


  11 ödüllü, 21 adaylı mini seride, David Attenborough‘un sesinden Planet Earth’ün devamıdır.

 2. 2 Band of Brothers (IMDb 9,5)


  ABD ordusunun 101. hava üssünün 506. alayı olan Easy Company‘nin hikayesidir. Kardeşler Takımı, sonunda sıra dışı bir şeyler yapan sıradan insanların hikayesi olan büyüleyici bir arkadaşlık öyküsü anlatılmaktadır. Ayrıca bölümlerden birini Tom Hanks yönetmiştir. İzleyiciler tarafından oldukça favori bir dizidir.

 3. 3 Game of Thrones (IMDb 9,4)


  Game of Thrones, izleyicileri 1. sezonundan itibaren büyülemeyi başarmış efsanevi bir televizyon dizisi. Bünyesinde barındırmış olduğu genç oyuncuların şimdilerde aranılan birer yıldız haline geldiği, usta isimlerin ise bir kez daha devleştiği Game of Thrones, eski ve ortaçağ konulu tarihi savaş filmlerini aratmıyor. Ve çok sağlam bir izleyic kitlesinide bünyesinde bulunduruyor.

 4. 4 Planet Earth (IMDb 9,4)


  BBC One kanalındaki ilk gösteriminde 8,7 milyon kişinin seyretmesiyle %32,1 izleme oranına sahip olan Yeryüzü, BBC Two kanalındaki tekrarlarında bile 3,2 milyon kişi tarfından izlenerek %15,7’lik bir izlenme payına ulaştı. Serinin ilk yapımıdır.

 5. 5 Breaking Bad (IMDb 9,4)


  Lise de kimya öğretmenliği yapan Walter White doktodan ileri düzey akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Ve ailesine kendisi öldükten sonra rahat bir hayat yaşamaları için para biriktirmenin hızlı yolunu arar. Narkotik ajanı olan eniştesinin katıldığı bir uyuşturucu operasyonunda eski öğrencisini görür. Ve birlikte uyuşturucu yapmaya başlarlar. 

  Çok sıkı fanatiklerinin olduğu bu dizi sizi sıkmayan yavaş işleyişiyle keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak.

 6. 6 The Wire (IMDb 9,3)


  Amerika'nın Baltimore şehrinde geçen bu dizi; her sezon başka bir sorunu odağına alarak, birebir yaşanan olaylardan esinlenerek suçluların dünyasına ışık tutuyor.

  Wire'ın yapım ve yazarlığını eski bir polis muhabiri olan David Simon'ın yapması ise dizinin zaman zaman belgesel tadında olmasını sağlıyor. 2008 yılında 60. bölümde final yapan dizi bu tür yapımları seven izleyiciler için üzücü oldu.

 7. 7 Cosmos (IMDb 9,2)


  Cosmos yani Evren hakkında bilmediklerimiz ünlü astrofizikçi Neil de Grasse Tyson beraber çıkacağımız uzay yolculuğunda öğreniyoruz. Evren ve uzay üzerine yapılmış en iyi belgesellerden olan yapım orijinal serilerine sadık kalınarak hazırlanmış. Belgesel Serisi 13 Bölümden oluşmaktadır.

 8. 8 Blue Planet 2 (IMDb 9,2)


  David Attenborough tarafından sunulan ve anlatılan, gezegenin okyanuslarını keşfeden yaban hayat belgeseli dizisi. BBC’nin yapımcılığını yaptığı bu eşsiz belgesel dizisi ile dünyamızın eşsiz güzellikleri karşısında hayal dünyanızın ufkunun sınırlarını zorlayacak ve ilginç gerçeklerle karşılaşacaksınız.

 9. 9 Rick and Morty (IMDb 9,2)


  Çatlak bir bilim adamının peşinden sürüklediği torunu Morty ile maceradan maceraya atılmalarını konu ediliyor. Profesör, Rick’i ilk gördüğünüzde Emmet Brown‘a (Geleceğe Dönüş) fazlasıyla benzetmeniz normal. Bunun sadece görüntüde kaldığını hemen söyleyelim. Rick, karakter olarak tamamen farklı biri; üstelik yaptığı zaman yolculuğu değil de boyutlar arası yolculuk. Çok eğlenceli ve sizi bol kahkahaya boğacak bu diziyi tavsiye ederim 🙂

 10. 10 Sopranos (IMDb 9,1)


  New Jersey'deki bir Amerikan-İtalyan mafya ailesinin babası olan Tony Soprano'nun ve Soprano Ailesi'nin diğer fertlerinin hayatlarından kesitler sunan dizidir. Kazandığı ödüller ve aldığı olumlu eleştirilerle adını "gelmiş geçmiş en iyi diziler" arasına yazdırmıştır. Toplamda 86 bölüm yayınlanmıştır.

 11. 11 Sherlock (IMDb 9,1)


  Modern bir Sherlock Holmes diyebiliriz.. Bu kez Sherlock bu günün Londra'sında, günümüz şartlarında gizemleri çözüyor.. Yanında yine Doktor Watson, en büyük düşmanı yine Moriarty. Adresi yine Baker Street bulunuyor.
  Değişen tek şey, cep telefonları, mesajlar, mailler, bloglar yani teknoloji. Ama Sherlock hala kendi tarzında ilerliyor ve o çizgi romanları ve kitaplar da ki gibi heyecana sürüklüyor.

 12. 12 The Vietnam War (IMDb 9,0)


  Vietnam War, tarihteki en önemli, bölücü ve tartışmalı olaylardan bir olayın hikayesidir. Yaklaşık 80 şahitin ifşa ettiği, daha önce hiç anlatılmayan içten ve geniş kapsamlı araştırma.

 13. 13 Alacakaranlık Kuşağı (IMDb 9,0)


  Her bölümde farklı oyuncularla, farklı konuların işlendiği, bilim kurgu, korku ve gerilim öğelerini barındıran beş sezonluk seri, bu türdeki dizilerin öncülüğünü yapmaktadır. Ve halen de en iyiler arasında zirvededir.

 14. 14 Dekalog (IMDb 9,0)


  Polonya sinemasının en ünlü yönetmenlerinden olan Kieslowski'nin az bilinen fakat önemli yapıtlarından olan Dekalog, Musevi inancındaki ilk 10 Emir'e karşılık gelen, 10 orta metrajlı filmin bir araya gelmesiyle oluşmuş muazzam bir yapıttır. Tanrı katından gelen ve amacı toplumun temel düzen pratiklerini kurmak olan 10 Emri Kieslowski, 55 dakikalık 10 ayrı filmde, farklı insan öyküleriyle ele alır. Dini anlatımın her hangi bir şekilde su yüzüne çıkmadan arka planda, alt metin olarak kaldığı filmler, 20yy.'daki bireyin ve bireyselleşmenin, kişisel ahlâk çıtasında geldiği noktaya temas eder.

 15. 15 Firefly (IMDb 9,0)


  2517 yılında Serenity isimli bir uzay gemisinde görevli dokuz kişinin maceraları. Firefly, unutulmayan bilimkurgu serilerinden biri. Serenity gemisinin kaptanı ve mürettebatın bir kısmı iç savaşta kaybeden askerlerdendir. Bu askerler, galaksi hükümetinin hükmedemediği yerlerdeki yasa dışı işlerle uğraşan birer uzay kovboyu diyebiliriz. 

 16. 16 True Detective (IMDb 9,0)


  Louisiana Cinayet Masası'nda görev yapan dedektif Rust Cohle (McConaughey) ve Martin Hart (Harrelson) bir seri katilin peşine düşerler. Beraber çalışan ikilinin, takip derinleştikçe kendi hayatlarının da içinden çıkılmaz bir duruma gelmesi kaçınılmaz olacaktır. 17 yıl boyunca bir seri katili yakalamak için iz süren dedektifler, yıllar sonra davanın tekrar ele alınması ile beraber kendilerini sorgu masasında bulurlar.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

130
88 shares, 130 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
3
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
14
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
8
Kızgın
lol lol
9
lol
Aşk Aşk
5
Aşk
İlginç İlginç
4
İlginç
Pixselle

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item