Girilmesi İmkansız (Yasak) Yerler TOP 7


124
81 shares, 124 points
 
 Dünya üzerinde öyle yerler var ki, bu yerlere gezginlerin girmemesi için pek çok önlem alınmış durumda. Bazı yerlere devlet adamları bile giremiyor. Bu farklı mekanlar için farklı komple teorileride üretiliyor tabiki. Hep birlikte inceleyelim…
 
 
 1- ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NDEKİ İN SHİ HUANG TÜRBESİ
1974’te Çin Halk Cumhuriyeti’nin Shaanxi eyaletine bağlı Xi’an yakınlarında bir çiftçi tarafından bulunan, her birinin yüz ifadesi farklı olan ve büyük bir gizem taşıyan binlerce adet toprak askerin bulunduğu bu mekana girişler ve araştırmalar Çin Halk Cumhuriyeti tarafından kısıtlanmış durumda. Bu gizemli heykellerin “İlklerin imparatoru” olarak bilinen Çin Şı Huang’ın mezarını koruduğuna inanılmaktadır.
Boyları 183-195 santimetre arasında değişen toprak askerlerin bulunduğu kazı alanında çoğu hala toprak altında 8.000 asker, 520 atıyla birlikte 130 savaş arabası, 150 süvari atı bulunduğu tahmin edilmektedir. Gerçek insanlara benzemeside oldukça dikkat çekiyor.
2- AMERİKA’DAKİ MOUNT WEATHER
Blue Ridge Dağları’nın eteklerine kurulmuş Mount Weather Merkezi, hükümetin acil durum operasyonlarını yürüttüğü yer olarak biliniyor. 1958 yılında Sovyet Rusya’nın Sputnik uydusunu uzaya fırlatmasının ardından savunma ve korunma amaçlı kurulan merkeze ABD’nin üst bürokratı olsanız dahi giremiyorsunuz. Şimdiler de ise bu merkez büyük bir felaket durumunda seçilmiş elit kişilerin kullanmaları için düzenlenmiş bir yeraltı ve yerüstü yaşam alanı olarak kullanıldığı söyleniyor.
3- AMERİKA’DAKİ 51. BÖLGE
51. Bölge, ABD Las Vegas’ın 153 km kuzeyinde, Groom Gölü yakınında olup Nevada Test Sahası ve Nellis Hava Kuvvetleri Sahası ile çevrelenmiştir. Sahibi Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı ve Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri olan ve bilindiği kadarıyla uçak ve düşman silahları inceleme, analiz etme ve araştırma merkezi olarak kullanılmakta olan bir bölgedir. Yeni uçakların da test ve geliştirme yeri olarak da kullanıldığına inanılmaktadır. UFO teorilerinin de üzerinde üretilmesi ile oldukça adı duyulansıyla ünlüdür.
Dünyanın en iyi korunan ve en çok gizli tutulan bölgesi olduğu söylenir. ABD başkanı bile ancak özel izinle girebilmektedir ve sebebi ne olursa olsun 51. Bölge’ye izinsiz giren kişiler öldürülürler. Heryer de kamera, termal gözetleyiciler ve sensörler olduğu bilinmekte.
4- BREZİLYA’DAKİ YILAN ADASI
Ada, bir insanı öldürüp derisinin erimesine sebep olacak kadar zehri güçlü binlerce yılana ev sahipliği yapmaktadır. Her bir metrekaresinde ortalama bir yılan bulunan bu adaya bırakılabilecek bir kişinin birkaç günden uzun hayatta kalması imkansız olduğu söyleniyor. Bu adadaki yılan nüfusundan haberi olmayan binlerce göçebe kuş bu adada dinlenmek için durduğunda binlerce yılan tarafından kısa sürede katledilirler. Ve bu adaya insanların gitmesi yasaklanmış durumda. Zaten çoğu kişininde buraya gezmek için gideceğini zannetmiyorum.
5- MOSKOVA’DAKİ ŞEHİR ALTI TÜNELLERİ
Moskova’nın altında gizli metro hatları olduğuna dair çok sayıda dedikodu ve rivayetler vardır. Bu konu özellikle 90’lı yıllarda aktif bir şekilde tartışıldı ve tartışılmaya devam ediyor.
Stalin zamanında yapılan bu tüneller, 30.000 – 35.000 kişilik kapasiteye sahip ve tüm şehri dolaşabiliyor. Kurulduğu yıllarda “Metro 2” adıyla da bilinen tüneli gezmeye niyetlendiğinizde karşınızda KGB ajanlarını bulmanız muhtemel bir durum. Burası bugün bile halen gizemini korumaktadır.
6- NİİHAU ADASI
Amerika sınırları içerisinde insanların gidemediği tek ada olan Niihau adası, zengin bir aile tarafından yaklaşık 1 asır önce satın alınmış ve tüm yabancılara kapatılmıştır. Adada nesli tükenmek üzere olan bazı canlıların bulunduğu ve sadece 170 kişinin yaşadığı biliniyor (2010 yılı sayımlarına göre). Adada hiçbir iletişim sistemi yok ve teknolojik cihazlar sadece ihtiyaç durumunda kullanılıyor. Adaya gidebilmek içi orada bulunan birisi tarafından davet edilmeniz gerekiyor ve bunun gerçekleşmesi oldukça zor bir durum. Sadece yerli halkın bulunduğu bu adanın gizemlerini konu alan birçok hikaye anlatılmakta.


7- VATİKAN KÜTÜPHANESİ
Hıristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi olan Vatikan, tarihin en büyük ve gizemli kütüphanesine sahip. 8. yüzyıla dayanan bilgilerin bulunduğu kütüphane, 1881 senesine kadar tamamen kapalıydı. Şu an kütüphaneye giriş mümkün ancak öncelikle izin almanız gerekiyor ve izin sürecinin son derece uğraştırıcı olduğunu söyleyebiliriz. İzin alıp giriş yapsanız bile bazı kayıtlara erişmenize izin verilmiyor. Kendi içinde “Gizli Kayıtlar” adlı bir bölüme de sahip olan dev kütüphane 75.000 el yazmasına ve 1.1 milyon kitaba sahip. Ve oldukça iyi korunduğuda bilinmekte.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

124
81 shares, 124 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
4
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
9
Kızgın
lol lol
8
lol
Aşk Aşk
6
Aşk
İlginç İlginç
4
İlginç
Pixselle

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item