Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?


121
79 shares, 121 points

Göz altı morlukları olarak bilinen alt göz kapaklarının altında koyu halkalar şeklinde oluşan durumdur. Bu durum kadın, erkek ayrımı olmadan her iki cinste de oluşabilecek bir durumdur. Göz altı morlukları kişiyi olduğundan daha yaşlı göstermektedir.

Ne Kadar Zengin Olacaksınız TEST = Tıkla

Peki Göz altı morluklarına neler iyi gelir? Göz altı morlukları Nasıl geçer?

Göz altı morluklarına ne iyi gelir?

Soğuk tampon uygulamak. Soğuk tampon, şişkinliği azaltmaya ve genişlemiş kan damarlarını daraltmaya yardımcı olabilir. Böylece göz altındaki şişkin görünüm oldukça azalır ve koyu halkaların belirginliği azalabilir. Bu amaçla temiz havluya veya örtüye birkaç buz küpü sarılıp ve gözlere uygulanabilir. Bir bez soğuk suyla ıslatılıp 20 dakika boyunca gözlerin altındaki cilde uygulanmasıyla da aynı etki elde edilebilir. Göz altı morluklarınıza iyi geldiğini fark edeceksinizdir.


Yeterince uyumak koyu halkaların görünümünü azaltmaya da yardımcı olabilir. Çünkü uykusuzluk cildinizin solgun görünmesine neden olarak koyu halkaları daha belirgin hale getirebilir. Koyu halkaların ortaya çıkmaması için günde en az yedi, sekiz saat uyumak gerekebilir.


Yetersiz uyku göz altındaki koyu renkli halkalar ve torbaların oluşumunda rol oynayabilirken, kişinin yatış şekli de bunda etkili olabilir. Uyku sırasında göz altlarında sıvı toplanmasını ve buna bağlı gelişen şişkinliği önlemek için başın birkaç yastıkla kaldırılması faydalı olur. Çok yüksek veya alçak yastıkla uyumakta zararlı olabileceğini unutmayınız.

Göz altı morlukları nasıl geçer?

Bunlara ek olarak evde uygulanabilecek aşağıda sıralanan doğal yöntemler sizlere yardımcı olabilir.

  • Hindistan cevizi yağı: Göz altlarına her gece Hindistan cevizi yağı ile masaj yapmak koyu halkaları azaltacaktır. Hindistan cevizi yağı, zarar görmüş cilt hücrelerini onarabilen zengin bir E vitamini kaynağıdır. Cildiniz ve göz altı morluklarınız için gayet iyi gelecek bir yöntem.
  • Gül suyu: Pamuk, bez veya makyaj temizleme pamuğu benzeri bir şeyi gül suyuna batırılır ve kapalı göz kapaklarının üzerine yerleştirilerek 15 dakika bekletin.
  • Çay poşeti: Gözlere soğuk poşet çay uygulamak morlukların görünümünü iyileştirebilir. Çay, içeriğinde bulunan antioksidanlar ve kafein nedeniyle kan dolaşımını uyarmaya, kan damarlarını daraltmaya ve cilt altında sıvı tutulumunu azaltmaya yardımcı olur. Bu amaçla siyah ya da yeşil çay kullanılabilir. İki siyah veya yeşil çay poşeti sıcak suda beş dakika bekletilir. Daha sonra poşet çayların buzdolabında 15-20 dakika soğumaları beklenir. Soğuk çay poşetleri gözler kapatılarak 10 ila 20 dakika uygulanır. İşlem bittikten sonra gözler soğuk suyla yıkayın.
  • Salatalık: İki dilim salatalığın 5 dakika boyunca limon suyuna batırılması ve gözlere yerleştirilmesi, koyu halkaların etkilerini azaltabilir. Ancak, uygulama sırasında gözlerin limon suyuna temas etmemesine dikkat edilmelidir. Limon suyunda fazlaca asit olmasından ötürü gözlerinize zarar verebilir.
  • Süt: İki adet pamuk topu soğuk sütün içine batırılıp ve göz altlarına yerleştirilir.

Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

121
79 shares, 121 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
6
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
14
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
10
Kızgın
lol lol
10
lol
Aşk Aşk
8
Aşk
İlginç İlginç
6
İlginç
Pixselle

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item