Grip Nasıl Geçer Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir


140
99 shares, 140 points

Grip nasıl geçer sorusunun cevabı kış aylarında sık sık araştırılmaktadır. Evde bitkisel çözüm arayanlar gribe ne iyi gelir diye merak etmektedir. En sık karşılaşılan hastalıkların ilk sırasında yer alan gribe karşı korunma yollarını bu başlık altında derledik. Grip nasıl geçer ve grip soğuk algınlığı hastalığına ne iyi gelir? Doğal yöntemler nelerdir?

Kansızlığa Ne İyi Gelir?

Sonbahar ve kış aylarında çok sık karşılaştığımız soğuk algınlığı ve grip özellikle virüslerin sebep olduğu bulaşıcı bir hastalıktır. Bunlar üst solunum yolu hastalığıdır. Genellikle antibiyotik kullanımına gerek kalmadan doktorlara bile başvurmadan semptomatik tedavi ile iyileşebilir. Peki grip nasıl geçer? Soğuk algınlığına ne iyi gelir?

Grip Nasıl Tedavi Edilir?

Grip, çoğunlukla virüsler tarafından oluşturulduğu için öncelikli olarak insanların karşılaştığı semptomların tedavi edilmesi ile başlar. Burun tıkanıklığı var ise burun açıcılar, öksürük varsa balgam söktürücüler, ateş düşücüler ve ağrı kesiciler ile tedavi uygulanabilir. İştahsızlığın giderilebilmesi için de bol sıvı tüketmeniz kesinlikle çok iyi gelecektır.

Grip Nasıl Geçer?

Grip ve soğuk algınlığı arasındaki en büyük fark gripte görülen ateş, eklem ve kas ağrılarının daha sık görülmesidir. Bu hastaların bol sıvı tüketmesi önerilir. Tüketecek sıvıların ise çok sıcak ya da soğuk olmaması gerekir. Günlük sıvı tüketiminin en az 2-3 litre civarında tutulması hastalığın hızlı bir şekilde iyileşmesine ve daha rahat atlatmasını sağlar.

Bunun dışında dikkat edilmesi gereken hususlar; bol bol istirahat edilmeli, et ve süt ile beslenilmeli, taze meyve ve sebze yemelidir. Hasta, bulunduğu ortamı havalandırmalı, nemlendirmelidir. Sigaradan ve sigara içilen ortamdan uzaklaşmalıdır.

Soğuk algınlığı olan hastalarda en rahatsız eden çok sık burun tıkanmasıdır. Bunu engellemek için bir bardak ılık suya bir çay kaşığı saf tuz ekleyerek burun temizliğini yapabilirsiniz. Tuzlu su ile yapacağınız bu temizlik ayrıca vücudun virüs ve bakterilerden de temizlenmesini sağlamaktadır.


En sık yapılan hatalardan bir tanesi hemen antibiyotik kullanma eğilimidir. Önemli bir enfeksiyon olmadığı sürece bu önerilmez. Doktor tavsiyesi ya da doktor reçetesi dışında antibiyotik kullanmayınız.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan gribe karşı iyi gelen tarifi;

2 adet metal 1 lira büyüklüğünde nar kabuğu ve 1 tatlı kaşığı hibiskusu kaynayan 1 bardak suya ilave ediniz. 5 dakika kısık ateşte demleyin ve ılımaya bırakın. Ilıkken ve günde 1 kez aç karnına içiniz.

Gribe Ve Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitkiler Ve Çaylar

Ihlamur
Ekinezya
Zencefil
Adaçayı
Sarımsak
Zerdeçal
Limon ve limon çayı
Nane Çayı
Yeşil Çay


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

140
99 shares, 140 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
6
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
13
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
10
Kızgın
lol lol
9
lol
Aşk Aşk
9
Aşk
İlginç İlginç
6
İlginç
Pixselle

6 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kışı kış bilmeli ama ben bilemedim, üşüttüm. Grip değildi ama soğuk algınlığı da hemen geçmiyor. Bir müddet sonra öksürük de başlayınca uzadı gitti. Şimdi iyiyim çok şükür. Yazdıklarınızı ben de uyguladım. İyi akşamlar…

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item