Instagram’dan Çok Konuşulacak Yeni Özellik Geliyor?


137
94 shares, 137 points


Instagram yakında güzel bir özelliği ile karşınıza çıkıyor. Kanada da kullanılmaya başlanan bu özelliği hemen sizlere aktaralım.


Bu kapsamda, kullanıcıların beğeni penceresini açarak kimlerin paylaşımı beğendiğinin görülebileceği, fakat bu sayının şuan olduğu gibi ana sayfada görülememesi üzerine testler gerçekleşiyor.

Kaynaklar, uygulamanın ana sayfasında öne çıkan paylaşımların beğeni sayısı ile doğru orantılı olduğunu, söz konusu değişim ile birlikte ise ‘kendini ifade etmenin’ popülerliğin önüne geçmesinin hedeflendiğini kaydediyor.
Yapılan açıklamaya göre, kullanıcıların az sayıda beğeni alan fotoğraflarının da silmesinin bu sayede son bulması amaçlanıyor. Instagram yetkililerini yaptığı açıklamada, “Kanada’da başladığımız test sürümleri ile, fotoğraf ve video paylaşımlarındaki beğeni sayısını artık göstermiyoruz.
Bu sayede, kullanıcıların beğeni sayısı yerine fotoğraf ve videolara odaklanmasını hedefliyoruz” denildi. Paylaşımlarına aldıkları beğeni sayıları üzerinden markalar ile çeşitli anlaşmalar yapan Instagram fenomenlerinin, bu değişiklikten kaygı duyabileceklerinin farkında olduklarını aktaran yetkililer,
“Onların bu değişiklikten mağdur olmamaları adına, markalar ile işbirliklerinin devamını sağlamak adına çalışmalar yapıyoruz” ifadesini kullandı. Yeni sürümün ilk önce Kanada’da da test edilmesinin ise birkaç sebebi bulunuyor.
Ülkede yaşayanların yeni teknolojilere çabuk uyum sağlayabildiği kaydedilirken, 24 milyon Kanadalının, Instagram hesapları üzerinden birbirleriyle etkileşime geçtiği aktarılıyor. Söz konusu uygulamaların test aşamasında olduğunu hatırlatan yetkililer, bu özelliklerin ne zaman yayına alınacağı konusunda henüz bir paylaşmıyor.

Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

137
94 shares, 137 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
lol lol
5
lol
Aşk Aşk
4
Aşk
İlginç İlginç
1
İlginç
Furkan Ozturk

4 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item