Karın Ağrılarını Rahatlatmak İçin Doğal İlaçlar


140
97 shares, 140 points

Birçok nedene bağlı olarak oluşan karın ağrısı çoğumuzun sık yaşadığı problemlerin başında. Kadın-erkek, genç-yaşlı herkes zaman zaman karın ağrısı şikayetiyle karşı karşıya kalırız ve çoğunlukla da doktora gitmeden evde ağrı çekerek geçmesini bekler. Ancak unutmayın, karın ağrınızı evde hazırlayabileceğimiz doğal yöntemlerle kolay bir şekilde çözebilirsiniz.


Ballı su kullanarak
Bal bağırsak hareketlerinin hızlanmasını sağlar ve sindirim problemlerinden kaynaklanan karın ağrısını engeller. Bal ve ılık su bağırsak sistemini harekete geçirir ve kabızlığa aynı zamanda da karın ağrınızı yitirmenize yardımcı olur.
Malzemeler; 1 çorba kaşığı bal, 1 bardak sıcak su.
Hazırlanışı; Bir bardak ılık suya 1 çorba kaşığı bal ekleyin ve karışımı iyice karıştırın. Ballı ılık suyu günde iki kez, gece yatmadan önce ve sabah uyandıktan sonra tüketebilirsiniz.

Yoğurt kullanarak


Yoğurt, sindirime yardımcı olan ve bağırsak astarını sağlıklı tutan probiyotikler (bağırsak dostu bakteriler) barındırır.


Yoğurt, bağırsak astarını temiz tutar ve bağırsak duvarları boyunca sindirilmemiş malzemenin birikmesini önler. Aynı zamanda karın ağrısını da geçirir. Yoğurdun düzenli olarak tüketilmesi kabızlığı, şişmeyi ve karın ağrısını önleyecektir.
Elma Sirkesi Kullanarak


Elma sirkesi bağırsak geçişini iyileştiren alkali özelliklere sahiptir. Bu nedenle, gastrointestinal problemlere bağlı semptomları hafifletmeye yardımcı olur.


Ayrıca midemizin doğal pH seviyesini düzenler ve sindirim sistemindeki gaz miktarını azaltır.


Malzemeler
1 tatlı kaşığı elma sirkesi (5 ml)
1 bardak su (250 ml)


Hazırlık
Sirkeyi bir bardak suya ekleyin ve iyice karıştırın, ardından karışımı için.


Papatya Çayı Kullanarak


Papatya çayı sindirim sistemindeki kasları gevşeterek karın ağrısının hafiflemesine sağlar. Mide ağrısını da geçirdiği bilinir. Papatya çayı bağırsaklara yapılan baskıyı azaltır ve bağırsakları rahatlatır. Bir fincan suyu kaynatın. Kaynamış suyun içine 1-2 çay kaşığı kurutulmuş papatya atın. 10-15 dakika demlendikten sonra papatya çayınız içime hazır olacaktır.


Gaz birikimine neden olan yiyecekleri tüketmenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Ayrıca tahriş edici, baharatlı ya da uyarıcı olan, mide hareketlerini artıran ve daha fazla ağrı yaratabilecek gıdalardan da kesinlikle kaçınmalısınız.


Bu basit tarifleri takip edin ve dayanılmaz karın ağrılarınızı sakinleştirin. Eğer bu ağrılar devam ederse ve sürekli bir halde olursa kesinlikle doktora müracat etmelisinizdir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

140
97 shares, 140 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
lol lol
2
lol
Aşk Aşk
1
Aşk
İlginç İlginç
12
İlginç

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item