Kış Aylarında Gripsavar 5 Bitki ve Çayları


130
87 shares, 130 points
Kış aylarında, çoğumuzun muzdarip olduğu bir şey varsa o da grip olmaktır. Bütün enerjimizi alır götürür ve bize getirdiği tek şey halsizlik ve kas ağrılarıdır. Biz de artık grip olmamak, gribe bir dur demek için sadece ilaç kullanmamak adına, bitkileri inceleyelim dedik. Gripten korunmak ya da grip olduysak hangi bitki neye iyi gelir, hatta belki sadece gribe değil de problemimizin olduğu başka konulara da iyi gelir mi diye sizler için araştırdık. Ve bunları sizin için derledik. Umarım faydalı bir yazı olur. Gelin inceleyelim.

1. Zerdeçal

Zerdeçal iltihapları tedavi etmesinin yanı sıra, güçlü bir antioksidan ve anti-inflamaturdur. Gribin etkilerini hafifletir ve kas ağrılarına iyi gelir. Renginden dolayı Hint safranı olarak da bilinir.

2. Biberiye

Bağışıklık sistemini güçlendirir, kokusu sayesinde migrene iyi gelir, solunum yollarını açar böylece sinüzite iyi gelir ve de antioksidandır.

3. Ginkgo biloba

Bu listedeki adı en garip ve yabancı gelen bitki olabilir ginkgo biloba. Ama inanın ki faydalarını saymakla bitiremeyiz! Antioksidan özelliği vardır, baş ağrısı ve migrene iyi gelir, depresyona, konstrasyon eksikliğine hatta ve hatta Alzheimer hastalığına bile iyi gelir. Yine sadece kış aylarında ya da gripken değil de, her zaman sağlığınız için tüketebileceğiniz bir bitki çayı.
 

4. Guarana

Guarana, fiziksel ve zihinsel yorgunluğu azaltmaya yardımcı olur. Yani sadece grip olduğunuzda değil, genel olarak günlük yaşamınızda da tüketirseniz birçok faydasını görebilirsiniz!
 

5. Karabiber

 
Özellikle kış aylarında, karabiber çayı, grip, nezle, öksürük gibi birçok rahatsızlığa iyi gelir. Öksürüğü kestiği ve balgam söktürdüğü için geceleri rahat bir uyku uyumanıza da yardımcı olur. Tadı biraz acı olsa da, ne demişler acıtsa da öldürmez ve faydalıdır.

 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

130
87 shares, 130 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
13
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
5
Kızgın
lol lol
4
lol
Aşk Aşk
2
Aşk
İlginç İlginç
13
İlginç
Pixselle

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item