Mide Ağrısına Ne İyi Gelir


113
70 shares, 113 points
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Mide ağrısı çok can sıkıcı bir durum olarak kimi zaman başımıza gelmektedir. Mide ağrısına neden olan birçok sebep vardır. Hazımsızlık, stres, aşırı yemek yeme gibi şeyler en başta gelen nedenlerdir. 
Mide ağrısının birçok nedeni olduğundan bahsettik. Aşağıda vereceğimiz liste sayesinde midenizin rahatlaması konusunda size yardımcı olacağız. Eğer ağrılarınız çok sık ve şiddeti her geçen gün artıyorsa hiç zaman kaybetmeden doktora başvurunuz.
 
Mide ağrısına ne iyi gelir? Mide ağrısı nasıl geçer? Mide ağrısında ne yapmalıyız? Mide ağrısına doğal tarifler?
Tarçın

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Midede asit-baz dengesinin bozulması nedeniyle oluşmuş, mide yanmasına benzer bir ağrı söz konusu ise tarçın mükemmel bir çözüm. Dilerseniz çayınızın içine, dilerseniz bir kase yoğurdun içine veya damak zevkinize göre ilave edebileceğiniz tarçınla kısa sürede rahatlayacaksınızdır.

 
 

Maden suyu

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Yemek yedikten sonra midesinde rahatsızlık hisseden kişiler genelde maden suyu içer. İşte bu gerçekten mide ağrısı problemini çözmede etkili yöntemlerden biri aynı zamanda. Midede ağrılara neden olan bozulan asit-baz dengesi ise maden suyu oldukça faydalı bir rol oynuyor. Hazımsızlık sorununu ortadan kaldırdığından kısa sürede mide ağrısının geçmesine neden oluyor.
 

Papatya çayı

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
 
Stres gibi farklı psikolojik etkiler nedeniyle oluşan mide ağrıları için sinir sistemini destekleyen, sinirleri rahatlatarak stres ve buna bağlı oluşan sorunları ortadan kaldıran papatya çayından her gün bir fincan içebilirsiniz. Mide ağrısıyla karşı karşıya kaldığınızda mükemmel bir çözüm önerisi 🙂
 

Armut

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Her mevsim dolabımızda olmasa da olduğu zaman mide ağrısı çekiyorsanız evinizde armut varsa, mükemmel! Armut, midenizi hiç yormadan sindirilecek, bu arada da içindeki lifler ve faydalı maddeler sayesinde mide ağrınızı hafifletecektir. 

Nane

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir


Birçok derde dava ve ilaç sanayinde de kullanılan bu mükemmel lezzet nane, mide ağrısına da iyi gelen yiyecekler arasında önemli bir role sahip. Özellikle gaz sıkışması gibi bir problem nedeniyle mide ağrısı yaşıyorsanız nane çayı hazırlayarak ya da nane-limon yaparak midenize toparlanmasına yardımcı olabilirsiniz
 


Zeytinyağı


Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Safra salgısı olarak bilinen salgının sağlıklı bir şekilde salgılanmasını sağlayan zeytinyağı, bu etkisi sayesinde besinlerin sindirim sürecini hızlandırıyor ve daha sağlıklı bir hale getiriyor. Aşırı kilo, aşırı yemek yeme gibi durumlar nedeniyle oluşan mide ağrıları da bu sayede hızla geçiriyor 1-2 yemek kaşığı zeytinyağını doğrudan içebildiğiniz gibi dilerseniz bol zeytinyağlı hafif salatalar hazırlayarak da aynı etkisini görebilirsiniz. Farkı hemen göreceksinizdir.


 

 


Muz

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
 
Muz tüm lifli besinler mide ağrılarını hafifletme konusunda size yardımcı olacaktır. Sindirilebilir besin lifi açısından oldukça zengin olan muz, mide enzimlerinin de sağlıklı bir şekilde salgılanmaya devam etmesini sağlıyor, bu da kısa sürede mide ağrısına iyi geliyor. Muz ishal gibi rahatsızlıklara da iyi geldiği bilinmektedir.

Süt ve yoğurt

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Eğer laktoz intoleransınız yoksa mide ağrısı için destek alabileceğiniz yiyecek ve içeceklerin başında süt ve yoğurt geliyor. Sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasına destek olan bir bardak süt ya da bir kase ev yapımı doğal yoğurtla mide ağrılarının üstesinden kolayca gelebilir, kısa sürede midenizin rahatladığını görebilirsiniz. Mide yanması yaşıyorsanız içeceğiniz bir bardak sade sütte hemen sizi rahatlatacaktır. Midenin en iyi dostu süttür.

Keten tohumu

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
 
Tıpkı muz gibi besin lifi açısından oldukça zengin olan, hatta sırf bu nedenle diyetlerin de vazgeçilmez malzemelerinden sayılan keten tohumu, bu özelliği sayesinde mide ağrısına da iyi gelmekte. Bir kase yoğurtla karıştırarak tüketebilirisiniz. Ve rahatlamayı hissedeceksinizdir.

Kimyon

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Aşırı baharatlı yiyecekler mide ağrısını tetikler dedik ama bu baharatlardan biri kesinlikle kimyon bu baharatlar içerisinde değil. Eğer alerjiniz yoksa. Kimyon, midedeki asit-baz dengesinin sağlanmasında vücuda iyi gelmektedir, dileyenler yine bir kase yoğurtla tüketebileceği gibi isteyenler de limon suyu ya da temiz içme suyuna karıştırarak tüketebiliyor. Silme 1 çay kaşığı kadar kimyon kullanmanız yeterli olacaktır, aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Sonuçta her şeyin fazlası zarardır 🙂
 
Not: Yukarıdaki yiyeceklerden herhangi birisine alerjiniz var ise ağrılarınız artıyor ise hiç zaman kaybetmeden doktora gidiniz. Sağlıklı Günler…

Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

113
70 shares, 113 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
7
Kızgın
lol lol
6
lol
Aşk Aşk
4
Aşk
İlginç İlginç
1
İlginç
Pixselle

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hiç unutmam askerde nöbete giderken mide ağrısına yakalanmıştım. Süt iyi gelir demişlerdi sütü nerede bulacaksın. 🙂 Kantinden kornet dondurma yemiştim iyi gelmişti.

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item