Nasıl Youtuber Olunur (Önemli İpucuları)


127
84 shares, 127 points
Merhabalar; Sosyal medya geliştikçe artık tv izlenme oranlarında kayıplar yaşanıyor. Ve özellikle Youtube denen mecra sayesinde. Peki Bu Youtube nedir? Youtubede İçerik üreten youtuberler nedir? Nasıl Youtuber olunur? Hadi başlayalım…
Youtuber nedir?
Youtube uygulaması daha önceden beri biliniyordu, ancak youtuber kavramı insanların video çekerek diğer kullanıcılarla paylaşıp fenomen olmasıyla ortaya çıktı. Youtuberler, kendi kanallarında kategori belirleyerek o kategori üstünden videolar çekiyor. Kimi youtuber şaka videosu, kimi youtuber makyaj videosu. Böylelikle süre gelen durumda youtuberler kavramı sürüp gidiyor.
Youtuberler kendi belirledikleri haftanın belirli günlerinde kanallarında videolar paylaşıp, para kazanabiliyorlar. Bu paralar oldukça yüksek miktarları da bulabiliyor.
 

Nasıl Youtuber Olunur?

Youtube mecrası gün geçtikçe büyüyor ve gençler arasında televizyon mecrasından youtubenin daha büyük ilgi gördüğü şüphesiz. Peki bu videoları izlemek yerine siz de içerik üretici nasıl olurusunuz. Gelin bakalım.
 

1. Azim Ve Çalışkanlık

Azim ve çalışkanlık çok önemli. Düzenli ve azimli olup sürekli içerik üretmelisiniz. Bu sizi youtubede üst plana çıkaracaktır.
 
2. Kalite
Belki kaliteli ekipman alacak paranız yoktur fakat elinizden geldiğince profosyenel iş çıkarmaya bakın. İnsanlar videonuzun izlemeye değer olduğu hissini veriniz.
 
3. Özgünlük
 
Özgün olunuz. Başka kişilerin yaptığı içeriklerin aynısı yerine daha gelişmişi veya güncelini. Veya yeni hiç yapılmamış içerikler yapmak sizin faydanıza olacaktır. Yeni fikirler her zaman yapılmışa göre daha iyidir.
 
4. Yaratıcı Olun
 
Aslında özgünlükle paralel bir durum söz konusu. Yaptığınız içerikler, video başlıkları, kamera çakimleri herşey bu konuda çok önemli. İlgin bir video başlığı ve güzel bir kapak resmi insanları videonuzu izlemeye teşvik edecektir.


5. Reklam


Eğer ekonomik imkanınız varsa kanalı videoyla besledikten sonra çeşitli mecralarda reklam verdirebilirsiniz. Eğer maddi yönde böyle bir imkanınız yoksa farklı sizin gibi youtube kanallarıyla iletişime geçerek karşılıklı reklamlar yapabilirisin.


6. Sosyal Medyada Etkin Olun


Sosyal medyada etkin olmanız sizin için çok büyük artıları olacaktır. Sosyal medyada (facebook, instagram vb.) gibi mecralrada takipçilerini youtubeye çekebilir veya yeni içeriklerinizden haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.


Bunlar ufak ama en etkili ve kesin yöntemler. Bu liste kendi düşünclerimize göre oluşturulmadı yeteri kadar tecrübesi olan ve belirli yerlere gelen youtuberlerin genel olarak söylediği başarı teknikleri. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler…

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

127
84 shares, 127 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
lol lol
2
lol
Aşk Aşk
1
Aşk
İlginç İlginç
12
İlginç
Pixselle

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Kesinlikle haklısınız ciddi maddi gelirler dönüyor son zamanlarda vergi geldi fakat ginese tam bir meslek diyebilirmiyiz bilemiyorum. Biz teşekkür ederiz 🙂

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item