Web Site Kurmak İstiyorum? Nasıl Başlamalıyım


133
90 shares, 133 points
Merhaba dostlarım. Bugün hem ilk yazım olan ve hemde birçok konu hakkında merakı olan kişi için Faydalı bir yazı olacağını düşündüğüm. Biraz kendi deneyimlerimi katacağım birazda verilere dayanarak yazdığım yazıma hoşgeldiniz…

 Bildiğiniz üzere çağımız internet web çağı. Günümüzde her işimiz internet ve web sitelerini elinde esir olmuş durumda. Mesela en küçük örnek fatura ödeyeceksizin banka sırasında saatlerce bekleyeceğinize telefonunuza indirdiğiniz mobil uygulamadan sadece beş dakika içerisinde bu işi halledebilirsiniz. Hayatımızı kolaylaştıran teknoloji bana göre kullanan 3 gurup var. İlk gurubumuz sadece işleri için (fatura vs.) kullanan diğer gurubumuz toplayıcı gibi her nimetinden faydalanan fakat ardından ki emeği düşünmeyen. Diğer gurubumuz ise teknolojiyi ve web dünyasını her alanda kullanan ve ardını merak eden. Mesela adam bir oyun sitesine giriyor acaba bu siteyi nasıl yapıyorlar vs vs gibisinden bu işe ilgi duyan gurup.
 
 

Şimdi konumuzu okuyan birisi iseniz büyük ihtimalle üçüncü gurpta yer alan kişilerdensiniz ve web site kurma hayalleri olan birisiniz.

Öncelikle benim bu işe nasıl giriştiğimi anlatıp size yol göstermeye çalışacağım.

Ben şahsım çocukluğumdan beri böyle şeylere oldukça merak duyan ve kendimce birşeyler yapmaya çalışan birisiydim. Asıl hikayem ortaokulda başlıyor. Ortaokula giderken bilgisayar dersimizdeki hocamız bize web site hakkına birkaç bilgi vermişti ders gereği. Tabi bu işlere meraklı olan ben hemen ders sonunda hocanın yanına usulca sokuldum ve hocaya nasıl web sitesi yapacağımı sormaya başladım. Kendisi bana blogger ve wordpress den bahsettiğini çok iyi hatırlıyorum. Eve gider gitmez blogger hesabı kurdum ve kendimce bi beşiktaş yazısını kopyala yapıştır yapıp bloga koydum. Paneli kurcaladım fakat çok bir şey anladığım söylenemez. Her neyse vazgeçtim tabi ne kadar karışık zormuş gibi bahanelerle aradan 5 ay falan geçmişti şans eseri panale girdim ve baktımki sadece o yazım yüzlerce görüntüleme almış ve o hevesle hemen google yazıp blogger eğitimi gibisinden işe giriştim. Ardından wordpresse merak sarıp birkaç site daha kurdum. ve böylece kısa özet geçersem bu işe atıldım. 

Yani demek istediğim şey şudurki bu işi zevk ve hoşlanarak yapmalısınız. İlgi alanlarınıza göre bir blog açarak yavaş yavaş öğrenerek bu işe başlarsınız. İleride haliyle ne kadar ufak bir blogda kurmuş olsanız bazı şeyleri elinizde olmadan merak edip araştırıp öğreneceksiniz. Bu bilgi birikimi sayesinde tecrübe sayesinde yeni bir web site kurup oldukça büyük işler başaracaksınız.

İlk başlarda mutlaka zor gelecek. VAZGEÇME merak et, araştır, kurcala bunları yapki öğrenesin. Sosyal ağlarda bu işlerle ilgili olan kişilerle iletişim kur. Forumlarda etkin ol. Bunları yaparsan hem bir şeyler öğrenir hemde ileride kuracağın o güzel siteye ziyaretçi dahi alabilirsin.

İlk olarak bi site kur güzel veya çirkin. Sonra o siteyle uğraş kurcala, yaz, çiz. Ziyaretçin olmayacak aldırma. YAZ devam et. Sen bu işi başaracağına inan. Çünkü başaracaksın. Yaratıcı ol, özgün ol. Emin ol ki sende ileride çok güzel işler başaracaksın. Sadece merak et, araştır, vakit geçir ve PES ETME.

Sana güveniyorum değerli dostum başaracaksın. Daha ne duruyorsun hemen yerinden kalk ve ilk adımı at. Kolay gelsin…


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

133
90 shares, 133 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
6
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
12
Kızgın
lol lol
10
lol
Aşk Aşk
9
Aşk
İlginç İlginç
6
İlginç
Pixselle

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item