Web Sitem Ziyaretçi Almıyor Ne Yapmalıyım?


129
86 shares, 129 points
Merhaba değerli dostlarım. Hepiniz için umarım moral, motivasyon ve ufak tüyolarla hedefinize bir adım daha yaklaşabileceğiniz. Kendi tecrübelerime ve bazı denenmiş yöntemlere dayanarak önemli bir konudan bahsedeceğim.
Arkadaşlar bir önceki yazımızda ” Web Site Kurmak İstiyorum Nasıl Başlamalıyım” adlı bir konu işlemiştik. Bugünki bahsedeceğimiz mesele web siteyi kurdum, yazılar yazdım ama hiç ziyaretçi, okur alamıyorum. Arkadaşlar belkide web site ve blog işine girişen dostlarımın bir hevesle başlayıp ileride hemen herkesin yaşadığı bu olayı yaşayıp vaz geçmeleridir. Aslında yaptıkları şey kendilerinin hedefleri peşinde koşan bir birey olmadıklarının açık kanıtıdır.
 
Evet web siten ziyaretçi almıyordur. Emek veriyorsundur ama sonuç yoktur. Peki sen herşeyin bu kadar basit olacağını mı zannettin? Arkadaşlar ekmeği çiğnemeden yutabilir misiniz? En ufak olan örnekte olduğu gibi herşey için bir emek gerekir. Siteniz ziyaretçi almıyorsa vaz geçmeyeceksiniz. Emeğinizin karşılığını belkide alamıyorsunuz amenna fakat siz vaz geçerseniz o verdiğiniz emek tamamen boşa çıkar.

O zaman Ufak kurallarımızdan bahsedelim:

Birinci kuralımız asla vaz geçemeyeceksin. Emek vermeye devam edeceksin. Korkmayacaksın gerekirse risk alacaksın. Ama kesinlikle vaz geçmeyeceksin.
İkinci kuralımızdan bahsedelim. Arkadaşlar azimli bir şekilde yazı yazmaya siteniz için sürekli içerik eklemeye devam ediyorsunuz. Siteniz haliyle yeni kimse bilmiyor. Googlede seo olarak üst plandada değil. Eee sitenizi tanıtmalısınız. Parayla reklam vererek bu işi hiç yorulmadan kesinin ağzını açarak çok güzel bir şekilde yapabilirsiniz. Fakat para harcamadanda sitenizi tanıtabilirsiniz. Sosyal mecrada etkin olmalısınız. Artık bilindiği üzere sosyal medya oldukça büyük bir güç. Sosyal medyadaki sayfalarda veya kendi sayfanızı oluşturarak insanları web sitenize çekebiliriniz. 
Unutmayın ikici olarak etkileşim içinde olmalısınız okurlarınızla.
Öbür önerime geldiğimizde ise. Bu işi para için yapmayın. Bunu deme sebebim ise eğer sitenizde para kazanmak için reklam koymuşsanız. İlk etapta orta halli bir web site olduğunuz için reklam geliri konusunda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Siz bu işe para için başladığınız için bu sizde yıkıcı bir etki yaratabilir ve pes edebilirsiniz. Bu işi para için değil hobi, zevk için yapın zaten ileride hepsi sırasıyla olacaktır. Zaten bu işi meslek olarak başlamışsanız profesyonel olarak yatırımlar, reklamlar vs. Zaten benim buraki seslenişim o katagori için değil.
Web sitenizde yayınlayacağınız konu, içerik hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Hiç bilmediğiniz konu hakkında fikirde bulunup yazı yazarsanız bu serüven çok uzun sürmez ve bu sizi kopyala yapıştır yönteme sürükler. Buda hırsızlıktan başka hiçbir şey değildir. Ve buda siteniz için itibar kaybına neden olabilir.
 


Bunlar benim için kilit etkenler olduğu için bunların üzerinde durmayı tercih ettim kendi tecrübelerimede dayanarak. Tabiki daha bir çok etken vardır. Ben sadece kendi çapımda sizlere yardımcı olmaya çalıştım umarım beğenirsiniz. Şunu demeden sonlandırmayacağım yazımı asla pes etme kardeşim. Gecikiyorsa güzelleşiyordur belkide sabret.
Diğer sohbetlerimizde görüşmek üzere değerli dostum…

Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

129
86 shares, 129 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
8
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
13
Kızgın
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
10
Aşk
İlginç İlginç
8
İlginç
Pixselle

4 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item