Web Sitenizden Para Kazanma Taktikleri


121
78 shares, 121 points
Çok güzel bir web site kurdunuz ziyaretçi sayınız oldukça bol fakat bunca güzel şeyi paraya dönüştürmek sizin en doğal hakkınız. Çünkü çok büyük bir emek vermeden hiçbir şey meydana gelmediğini hepimiz biliyoruz.

Web siteniz hazır artık bu emekleri paraya dönüştürebilirsiniz. Bunun için aslında birçok yöntem var biz en temellerini size anlatacağız.

1. Adsense Reklamları Yerleştirerek 

Web sitenizden para kazanmak için oldukça etkili bir yöntem. Adsense reklamı almak için bazı şartları sağlıyor olmanız lazım biz o şartları sağladığınızı farz ederek devam edelim. Adsense reklamlarını sitenizde istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Adsenseden oldukça fazla kazanç sağlanabilir bu kazancı sağlamak için en önemli unsur aktif ziyaretçi sayınızın fazla olması ve reklamlara tıklanması. Kesinlikle adsense reklamlarına eşten dosttan girip reklamlara tıkla çık vs yaptırmayın. Adsense bunu çok kolay bir şekilde tespit edip hesabınızı banlayarak sonsuza dek hesabınızı kapatabilir. Bu kadar güvenilir ve sağlam bir firimayı kaybetmek sizin için hiç iyi olmayacaktır.

2. Reklam Alanı Satma

Websitesinden para kazanmanın sık kullanıldığı bir diğer yöntemde banner alanlarınıza reklam vermektir.Sitenizin trafiğiiyi durumdaysa zaman zaman banner alanlarınız için sizinle iletişime geçenler mutlaka olacaktır.Ya da direk banner alanlarınıza haftalık ya da aylık kiralıktır reklamı ekleyerek müşteri bulabilirsiniz.Ortalama aylık ziyaretçi oranınız 5 – 6k ise haftalık banner alanlarınızı 30-50tl arasında kiralayabilirsiniz.Tabi sitenizin ziyaretçi oranı daha fazla ise fiyatı da ona göre artırabilirsiniz.Bu tamamen sizin ile müşteri arasındaki pazarlık ve anlaşmayla alakalı bir durum.Bu işlem sonucunda sitenizde başka alan adlarını barındırdığınız için pagerank kalktı fakat site otoritenizden bir payda reklamını yayınladığınız kişinin sitesine gider.Reklamını yaptığınız alan adına kesinlikle nofollow bağlantı verin.Sitenizde 3 banner alanı olduğunu varsayalım haftalık 150 tl ve aylık 450tl ortalama gelir elde edebilirsiniz. Bu gelir yöntemide oldukça sağlıklı ve faydalı bir yöntem.


3. Ürün Tanıtarak

Ürünü tanıtabilmek için öncelikle ürünü inceleyin ve ürün hakkında yeterli bilgi sahibi olduktan sonra 600-1000 kelimelik tanıtım yazısı yazın.Tanıtım yazısının seo uyumlu ve açıklayıcı olması müşterilerin sizin referans linkine tıklama oranını artırır.Ben sadece bir tanıtım yazısı ile 1000$ dan fazla parayı clickbank ağından alabilirsiniz.
Bu işe biraz geniş çerçeveden bakarsak xticaret yada clickbank ta yüzlerce binlerce ürün mevcut.Yazmış yada yazdırmış olduğunuz 4 yada 5 ürünün ilk sayfaya çıkması sizin aylık 2000 tl para kazanmanız anlamına gelir.Daha sonra diğer ürünleri de tanıtarak kazancınızı ciddi miktarda artırabilirsiniz. Ve tabiki bu sizin iş yaptığınız frimayla da alakalı bir durum.
Web sitesi kurarak ürün tanıtımı yapmanın en güzel avantajı para harcamadan para kazanmaktır.Önceki yıllar satış ortakları ürün tanıtımını adwords kullanarak yaparlardı.Tıklama başı reklam vererek satış yapmaya çalışırlardı.100tl lik bir reklam kampanyası ile hiç satış yapmadıkları da olmuştur.Artık adwords’e reklam verirken satış ortaklık linklerini maskeleyerek ekleseniz dahi hesabınız hemen askıya alınıyor.Google adwords’e reklam vererek satış yapmak isteyenler bile artık website kuruyorlar çünkü daha mantıklı bir yöntem.
Bu örnekleri uzatarak anlatmamın sebebi websitenin her açıdan ne kadar gerekli olduğunu göstermeye çalışmaktı.Kısacası site kurarak satış ortaklığı yapmayı benim ve birçok satış ortağının tercih ettiği gibi sizde tercih ederek ciddi kazançlar sağlayabilirsiniz. Bu yöntem bu yöntemler arasında web sitenizden para kazanma taktiklerinde en büyük para oranına sahiptir.

4. Websitenizi Satabilirsiniz

Websitenizden para kazanmanın son ve en garanti yöntemi, siteyi satmak.
Sitenize bağlı olarak bu yöntem oldukça kazançlı olabilir. Sizi zengin yapmasa da ciddi miktarda nakit kazanmanızı sağlayabilir.
Siteniz ortalama olarak aylık gelirinin belirli katlarınca satılabilir. Bu çarpan farklı faktörlere bağlıdır ancak genellikle 12’den 30 katına kadar satabilmeniz mümkün.
Aşağıdaki faktörler sitenizin satışını etkileyecektir:
  1. Sitenizin yaşı;
  2. Domain otoritesi;
  3. Sitenizin aldığı trafik miktarı;
  4. Oluşturduğunuz kâr oranı;
  5. Gelir çeşitliliği;
  6. Gelirinizin düzenliliği;
  7. Sitenizin büyüme veya küçülme oranı;
Eğer sitelerin ortalama olarak ne kadara satıldığı hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız, Empire Flipper listelerine göz atabilirsiniz.
Sitenizi satmayı düşünürken artı ve eksileri iyi tartarak karar vermelisiniz. Büyük miktarda nakit mi elde etmek istiyorsunuz yoksa düzenli gelir sahibi olmak mı? Bunları iyi bir şekilde belirleyerek nakit para elde edebilirsiniz.
Web site kurmak oldukça mantıklı bir fikir evde oturduğunuz yerden yaqzı yazarak para kazanabilirsiniz. web sitenizden para kazanmak aslında çok zor değildir. Belki ilk başta bunlar için çok emek vermeniz gerekecek fakat emeksiz hiçbir şey olmayacaktır. Web sitenizden para kazanmak emin olun bütün emeklerinizn çablarınızn meyvesi olarak geri döndüğünde bütün zorluklar görünmez olacaktır…

Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

121
78 shares, 121 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
6
Kızgın
lol lol
5
lol
Aşk Aşk
4
Aşk
İlginç İlginç
1
İlginç

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item