Yumurta Kabuğunun Saklamanızı İçin 5 Neden


130
87 shares, 130 points
Yumurta oldukça faydalı bir besindir. Hatta günün ilk öğünü olan kahvaltınında baştacıdır. Yumurta içindeki besin dışında, kabuğununda ki faydaları da saymakla bitmiyor. Yumurta kabuğu neye iyi gelir? Yumurta kabuğunun faydaları nelerdir? Yumurta kabuğunu neden saklamalıyız? 

Yumurta Kabuğunun Faydaları

 
1- Yumurtalık kabuğu havanda dövülerek toz haline getirilerek kullanılır. Günde yarım tatlı kaşığı kadar tüketmenin faydalı olduğu söylenmektedir.
 
2- Kalsiyum desteği için yine yumurta kabuğu iyice dövülür ve limon suyu ile karıştırılır. Ağzı kapatılıp 3-4 gün buzdolabında bekletildikten sonra günde yarım tatlı kaşığı tüketilebilir.
 
3- Cilt lekelerine karşı 1 kaşık yumurta kabuğu, 1 kaşık yoğurt, 1 kaşık yumurta akı ve 3-4 damla limon suyu ile karıştırılıp yüze sürülür. 20-25 dakika bekletilir ve yüz ılık su ile durulanır.
 
4- Bu maske lekelere karşı oldukça etkilidir. Cildi yeniler, renk farklılıklarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve cildin beyaz görünmesini sağlar.
 
5- Tahriş olmuş cildinize 2 adet yumurta kabuğunu elma sirkesi ile karıştırıp 3 gün beklettikten sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Herhangi bir doğal çözüm önerisini denemeden önce mutlaka bir uzmana danışmanızı öneririz

Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

130
87 shares, 130 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Kızgın Kızgın
8
Kızgın
lol lol
6
lol
Aşk Aşk
5
Aşk
İlginç İlginç
2
İlginç
Pixselle

3 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yumurta kabuğundan inanınki bu anlatıklarınızdan çok daha fazlası var ben bir çok bitkisel ilaçta kullandıklarını gördüm ama bunu bilmeyenler için çok güzel olmuş yaznız elinize sağlık

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi Oluşturun.
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item