Karakalem Portrelerde Burun Nasıl Çizilir?

burun-nasıl-çizilir

Karakalem portrelerde burun çizimi oluşturmak için kullanılan süreci ve teknikleri aşama aşama detaylı bir şekilde anlatacağım. Lütfen aşağıda ki adımları izleyin.

1. Adım

Burun genişliğini işaretleyin

İlk adım, burnun tabanını ve genişliğini karakalemle işaretleyin. Bir kafanın temel oranlarını çizme ve özelliklerinin konumu hakkında daha fazla bilgiyi sitemizin aşağıdaki sayfalarında bulabilirsiniz:

2. Adım

Burun deliklerini ve burnun kenarlarını ana hatlarıyla belirtin

Burun deliklerinin kenarlarını ve kenarlarını belirliyoruz.

  • Bir çizime başladığınızda, normalde nesnenin şeklini oluşturmak için kullandığınız çizgilerle başlarsınız.
  • Önden bakıldığında burun çizmenin zorluğu, şeklini oluşturmanıza yardımcı olacak çok az çizginin olmasıdır. Bu nedenle, şeklini oluşturmak için burnun tonlarına dikkat etmelisiniz.

3. Adım

Genel ton alanlarını belirleyin

Bu noktada, burun şeklini oluşturabileceğimiz bir temel görevi gören genel ton alanlarını belirliyoruz. Bunun için, birleşik bir ton oluşturmak için bir tortillon (kaynaştırma kalemi) veya parmağımızla harmanladığımız yumuşak karakalem ucu olabilir.

  • Bu aşamayı sürekli olarak kontrol ederek, hafif ve dikkatli çalışmanız gereken çizimin geçici bir aşamasıdır.

4. Adım

Herhangi bir ton varyasyonunu gözlemleyin

Burun etrafındaki genel tonları oluşturduktan sonra, çizimimizde yer alan daha açık, daha koyu, farklı veya belirsiz ton çeşitlerini ayırt etmek için tekrar bakmamız gerekecek

  • Bu durumda en karanlık ve en keskin alanlar burun deliklerinin boşluklarıdır ve bunu burnun kenarlarından düşen gölgeler izler. Bununla birlikte, bunların etrafındaki yumuşak ton değişiklikleri, çizimin başarısı için aynı derecede oldukça önemlidir.

5. Adım

Ton derinliğini iyileştirin ve ayarlayın

Herhangi bir çizimde bakma, kaydetme ve tekrar bakma süreci, resminizi geliştirmek için çok önemlidir. Çiziminizi başarıya ve kusursuz seviyeye getirmeye bu aşamalar sayesinde ulaşırsınız.

  • Burada, tonların dengesini ve kontrastını geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla çizimimize tekrar bakıyoruz.

6. Adım

Vurguları beyaz tebeşirle ekleyin

Aradığımız tonların dengesine ulaştığımızda, vurguları beyaz tebeşir ile uygulama zamanı gelmiştir.

  • Tebeşir vurguları yumuşak ve zarif bir şekilde harmanlanmış olup, buruna doğal bir ışık, cilt dokusu ve biçim katmaktadır.
  • Çizime bu kadar etkili bir katkı sağladıkları için vurgulamalar yapmak çok önemlidir. Dikkatlice vurguları ihtiyaç duyduğunuz parlaklık seviyesine getirmeniz gerekmekte.

Artık karakalem portrenizin burnuhazırr. Diğer derslerden haberdar olmak için bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın. İyi çizimler…

“Resim yapmak, günlük tutmanın bir diğer yoludur.”

— Pablo Pıcasso

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Popüler Gönderiler
kolay-resim-örnekleri

En Güzel Kolay Resimler +40

Kolay resimler sizlerin resim yeteneklerinizi geliştirmek için oldukça faydalı bir aşama. Kolay resimleri sizler için derledik. En güzel kolay resimler sayesinde sizler de artık çizim yapmaya başlayabilirsiniz.

kolay-karakalem-çizim-örnekleri

Kolay Karakalem Çizim Örnekleri +35

Kolay karakalem çizim örnekleri ile çizim yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

karakalem-çizimleri-pixselle

Karakalem Çizim Örnekleri +50

Resim çizmek insanın hayal dünyasını geliştiren ruhsal birçok etkisi olan bir sanattır. Karakalem sanatına dair sizler için karakalem çizimlerini derledik. Bu örnek çizimler arasında kolay karakalem çalışmaları, orta ve zor olmak üzere 30 dan fazla resim bulunmaktadır.

kolay-çizim

En Güzel Kolay Çizim Örnekleri +55

Kolay çizim örnekleri başlangıç için mükemmel olabilir. Bizler de sizler için en güzel kolay çizim örneklerini derledik. Çizimler oldukça basit olup sadece örnek görseli basitçe taklit etmeniz yeterli olacaktır.