Mükemmel Otoportreler Çizmek için İpuçları

Otoportreler-Çizmek-için-İpuçları

Otoportreler Çizmek için İpuçları. Kendi portrelerinizi çizmek, yüz gibi çizim tekniklerini uygulamak için harika bir yol olabilir. Kendinizi portrenizi çizdiğinizde daha rahat olabilirsiniz. Çizim teknikleri, eskiz, gölgeleme ve oranlar hakkında çok şey öğrenmek için harika bir yol. Sizin kabiliyetlerinizi oldukça geliştirecektir. 

Fakat çizdiğinizde, resimleriniz biraz komik olabilir. Bu çizdiğiniz otoportre sizi birebir temsil etmezler. Ancak, ister bir resim kullanın ister aynaya bakın, kendiniz bir kroki yapmak size sanat ve kendiniz hakkında çok şey öğretebilir. Ve tekniklerinizin çok sağlam bir şekilde oturmasını sağlaycaktır. Otoportreler Çizmek için İpuçları

Hafif Bir Çizgiyle Başlayın

Hafif bir anahatla başlayın . Herkes bir yüzün oranlarını bildiğini düşünüyor, fakat insan yüzünü gerçekten incelediğinizde, gözlerin başın üst kısmına yakın olmadığını fark edeceksinizdir. Başın tacı ile çene hatlarını belirleyiniz. Daha sonra ayrıntılarınızı ekleyebilmeniz için bir temel oluşturmak üzere önce temel özellikleri hafifçe belirleyin. Bu şekilde, bir hata yaparsanız, kolayca silebilirsiniz ve daha sonra yeniden çizmek için daha fazla zaman harcamayacaksınızdırda.

Gölgeleri Ekleyin Ve Bulaştırın

Profesyonelce yapılan eskiz göz, eklenti gölgeler yapın. Buraya da yavaşça ilerleyin ve hata olmasını engelleyin. Gerçekçi gölge efektleri oluşturmak için, gölgeleri çizmek için bir bulaşmaştırma aracı veya parmağınızı kullanın. Fazla koyuluklar için hamur silgi kullanabilirsiniz. Gölgelendirme ve bulaştırma işlemi için grafit, odun kömürü (kurşun kalemler) veya pastel olsun kullandığınız ortamı harmanlayacak ve bir hata yapmanız durumunda gölgeleriniz daha açık ve daha kolay temizlemenizde size kolaylık sağlaycaktır.

Aydınlatma gölgeleri bulmakta önemlidir ve kendinizi doğru şekilde “aydınlatmanın” en iyi yollarından biri üstten aydınlatma veya yukarıdan aydınlatma kullanmaktır. Bu, bir ayna kullanmayı planlıyorsanız, kurulum sırasında kendi portrenizi yapmak için kullanacağınız fotoğrafı çektiğinizde dikkate alınması gereken bir şeydir.

Anahatlar Ve Saç Çizgisi

Kafa ile başlayın ve uygun uzunluğu yapın. Kalın çizgilerle doldurun, ardından ilerlerken gölgeler ve vurgulamaları ekleyin.

Son İnce Ayrıntılar

Anahat ve gölgelendirmenin bir kısmını yaptıktan sonra , ince detayları yapma zamanı. Göz ve dudaklardaki yerleri doldurmak için biraz zaman ayırın ve ayrıca yüzünüze daha hoş ve güzel görünmemesi için boyuna biraz daha gölgeleme ekleyin. Daha ince detaylar, otoportrenin gerçekçilik ve hoş görünmesi adına çok önemli bir detay. Ve ekstra ipucu , (4.5) kalem kullandıysanız, bu noktada renkli kalemler veya hatta suluboya ile biraz renk ekleyebilirsiniz.

İyi Bir Çerçeve Seçin

Otoportreniz için büyük bir kare seçebilir. Güzel bir çerçeve, sanatınızı güzel bir şekilde tamamlayabilir ve becerilerinizi vurgulayabilir. Karakalem kullanırken basit bir siyah çerçeve güzeldir veya hafif ahşaptan yapılmış bir şey yumuşak renklerle en iyisidir.

Ve eğer kendi görüntünüzü çizmekten bıktıysanız ve çizemediğinizi düşünüyorsanız, bir arkadaşınızla bir araya gelebilir ve birbirinizin portrelerini çizebilirsiniz. Ya da kendinize ait bir portre yapın ve arkadaşınızdan da birini yapın. Devam ederken bakmayın, daha sonra karşılaştırın ve karşılaştırın. Perspektiflerimiz kişiden kişiye değişebilir. Kendine bir şans ver ve dene…

Otoportre-cizim-ipucu

Yaptığınız çizimleri info@pixselle.com mail adresine göndererek pinterest ve web sitemiz de yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Popüler Gönderiler
kolay-resim-örnekleri

En Güzel Kolay Resimler +40

Kolay resimler sizlerin resim yeteneklerinizi geliştirmek için oldukça faydalı bir aşama. Kolay resimleri sizler için derledik. En güzel kolay resimler sayesinde sizler de artık çizim yapmaya başlayabilirsiniz.

kolay-karakalem-çizim-örnekleri

Kolay Karakalem Çizim Örnekleri +35

Kolay karakalem çizim örnekleri ile çizim yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

karakalem-çizimleri-pixselle

Karakalem Çizim Örnekleri +50

Resim çizmek insanın hayal dünyasını geliştiren ruhsal birçok etkisi olan bir sanattır. Karakalem sanatına dair sizler için karakalem çizimlerini derledik. Bu örnek çizimler arasında kolay karakalem çalışmaları, orta ve zor olmak üzere 30 dan fazla resim bulunmaktadır.

kolay-çizim

En Güzel Kolay Çizim Örnekleri +55

Kolay çizim örnekleri başlangıç için mükemmel olabilir. Bizler de sizler için en güzel kolay çizim örneklerini derledik. Çizimler oldukça basit olup sadece örnek görseli basitçe taklit etmeniz yeterli olacaktır.