Mükemmel Resim Çizme

Mükemmel-resim-çizme

Mükemmel resim çizme aslında zor bir şey değil. Çizim yeteneğe dayalı olduğu kadar çizim tekniklerini bilme, bakış açısı ve pratiğe bağlı bir konu da diyebiliriz.

Mükemmel resim çizme için önce çizim nedir konusuna değinelim.

Çizim Nedir?

Çizim , bir kişinin kağıdı veya başka bir iki boyutlu ortamı işaretlemek için çeşitli çizim araçlarını kullandığı bir görsel sanat şeklidir . Çizim yapmak için belli başlı araçlar vardır bunlar.

Grafit kalem, kalem ve mürekkep, çeşitli boyalar ,mürekkepli fırçaları, renkli kalem, boya kalemi, kömür, tebeşir, pastel, çeşitli silgi, belirteçler, styluses ve (örneğin, çeşitli metaller SilverPoint ). Dijital çizim, çizmek için bilgisayarlar. Dijital çizim yaygın yöntemler bir kalem veya parmak bir üzerinde bulunmaktadır dokunmatik cihaz, kalemle veya parmakla – dokunmatik yüzeyi , veya bazı durumlarda, bir fare . Birçok dijital sanat programı ve cihazı vardır. Çizim yapmayı yalnızca kalemle veya boyayla kağıda bir şeyler çizmek olarak düşünmemeliyiz.


Mükemmel resim çizme için oldukça büyük sabır ve çaba gereklidir. Daha önce de söylediğim gibi çizim yapmak yetenek dışında çok fazla etkenle birdir. İkisinden birisi olmadan olmaz. Ama gerekli çizim bilgisiyle yetenek kazanılabilir.

Mükemmel resim çizmek aslında oldukça göreceli diyebiliriz. Neye göre mükemmel? Kime göre mükemmel? Ama bizim mükemmelden kasıtımız yaptığınız çizimin hayal ettiğiniz veya gördüğünüz bir resim veya cisime en çok benzeyen veya daha iyisi diyebiliriz.

Mükemmel çizimler için bu yazı da tekniklerden çok olayı kavratmaya yönelik muhabbet edeceğim sizinle. Ama tabi ki sizi geliştirecek bazı taktiklerde vereceğim.

Öncelikle hayal edilen bir şeyi çizmek gerçekten zor bir iştir. Bu konuda bazı görsel yeteneklerimiz daha belirleyici bir faktör olabilir. Fakat nesnel olarak bir görüntüyü çizmek yetenekten çok teknik ve pratik işidir. Örneğin gölgeleme bilmeden bir görsele gerçeklik hissiyatı kazandırmak zordur karakalem çalışmalarında. Sizi mükemmel resim çizme yolunda teknikleri bilmek ileri götürecektir.

Çok fazla pratik yapmalısınız. Şöyle ki pratik yapmak her alanda yaptığınız işi daha da kusursuz yapmanızı sağlar. Bu çizim için de geçerlidir. Hemen elinize bir kurşun kalem alın ve karakalem çizimler yapın. Fakat aynı çizimi sürekli yapın. Yaptğınız çizimler gün geçtikçe daha da güzelleşecektir.

Gelin birlikte her şeyi toparlayalım…

Gidin bir şeyler çizin ve tekrar edin

Uygulama gelişmeye yol açar. Denemeye girmedikçe daha iyi olamazsın. Ne kadar çok çizersen o kadar kendine güveneceksin. Ve elin de ki malzemeyi kullanma becerin daha da artacak.

Çizimlere bakın

Web sitemiz içerisinde bir çok çizim örneği bulabilirsizin. Bu çizimlerle basit çizgi çizimleri veya titizlikle ayrıntılı bir şekilde inceleyin, başkalarının çalışmalarına bakmaktan çok şey öğrenebilirsiniz. Çizgi ve şekli nasıl kullandılar? Nasıl gölgelediler? Gibi sorular sorarak fikir edinebilir ve farklı sanatçıların tekniklerinden faydalanabilirsiniz.

Çizimlerden çizim yapın

Çok ilginç bir başlık oldu değil mi? Bu tuhaf gelebilir, ancak Da Vinci veya Michaelangelo taslağını kopyalayarak ne öğrenebilirsiniz? Tonlarca. Ustalardan kopyalayarak öğrenin. Bu sizin gelişmeniz de ve farklı teknikler geliştirmeniz de mükemmel bir detay.

Fotoğraflardan veya çizim örneklerinden bakarak çizin

Çoğu insan için, iki boyutlu olan bir görüntüyü, gerçek bir nesneyi, kişiyi veya ortamı zihniniz de yeniden oluşturmaktan daha kolaydır. Fotoğraflardan veya çizimlerden çalışırken kenarlara, şekillere ve açılara bakın.

Hayatınızdan çizin

Yeni başlıyorsanız, basit nesneleri seçin ve karmaşık olanlara doğru ilerleyin. Devam edin ve insanları, evcil hayvanlarınızı çizmeyi deneyin. Mobilyalarınızı ve yaşam alanlarınızı çizin. Çay sever misin? Çay bardağını çiz.

İşte bir meydan okuma: elinizi çizin. Eller ve ayaklar anatominizin en karmaşık kısımlarıdır ve konuya kolayca ulaşılabilir. Bunlarda ustalaşabilirseniz, hemen hemen her şeyi çizebilirsiniz. Kendinizi sınırlamayın ve güvenin ve mükemmel resim çizme hayalinize bir adım daha yaklaşın.

Ders alın

Bir sınıf sizi sorumlu tutacaktır. Bir öğretmen zayıflıklarınızı düzeltir. Başkalarının çizimini izlemek, kendi gözlemsel becerilerinizi oluşturmak için son derece faydalıdır.


Evet mükemmel resim çizmek için sizlere önerilerim bunlar. Bunları uygulayarak gerçekten kendiniz de ki gelişmeyi fark edeceksiniz ve yeni bir sanatçının doğuşuna bizzat şahit olacaksınız…

Çizdiğiniz mükemmel resimlerinizi info@pixselle.com adresine göndererek yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Sağlıcakla kalın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Popüler Gönderiler
kolay-resim-örnekleri

En Güzel Kolay Resimler +40

Kolay resimler sizlerin resim yeteneklerinizi geliştirmek için oldukça faydalı bir aşama. Kolay resimleri sizler için derledik. En güzel kolay resimler sayesinde sizler de artık çizim yapmaya başlayabilirsiniz.

kolay-karakalem-çizim-örnekleri

Kolay Karakalem Çizim Örnekleri +35

Kolay karakalem çizim örnekleri ile çizim yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

karakalem-çizimleri-pixselle

Karakalem Çizim Örnekleri +50

Resim çizmek insanın hayal dünyasını geliştiren ruhsal birçok etkisi olan bir sanattır. Karakalem sanatına dair sizler için karakalem çizimlerini derledik. Bu örnek çizimler arasında kolay karakalem çalışmaları, orta ve zor olmak üzere 30 dan fazla resim bulunmaktadır.

kolay-çizim

En Güzel Kolay Çizim Örnekleri +55

Kolay çizim örnekleri başlangıç için mükemmel olabilir. Bizler de sizler için en güzel kolay çizim örneklerini derledik. Çizimler oldukça basit olup sadece örnek görseli basitçe taklit etmeniz yeterli olacaktır.