Çekebileceğiniz 10 Fotoğraf Karesi

çekebileceğiniz-10-fotoğraf-karesi

Yazımızda çekebileceğiniz 10 fotoğraf karesine yer verdik. Sizlerde hoş kareler yakalamaya çalışıyorsanız doğru yerdesiniz.

  • Hareketli anları çekin. Yolda yürüyen bir adam, dans eden bir kadın, uçan bir kuş…fotoğraflarınızı sanatsal gösterecektir. Aynı zaman da çekilmesi en basit fotoğraf kareleridir.
  • Obje fotoğrafları çekebilirsiniz.Sade bir arka planı ile objeyi/objeleri hedef alarak basit şekilde bir fotoğraf karesi yakalayabilirsiniz. Önemli olan nokta objenin geride kalmamasıdır.
  • Aynalar fotoğraflara her zaman estetik bir görüntü katar. Çünkü aynalar her zaman gerçeği yansıtır. Ve gerçeğiniz ne kadar güzelse fotoğraflarınızda o kadar güzeldir.
  • Fotoğraflarınızın daha sanatsal olmasını isterseniz camları kullanabilirsiniz. Bardak, vazo, tabak… Sizlere yardımcı olacaktır.
  • Gölgeler çok basit ayrıntılar gibi görünse de bazen fotoğrafı tamamlayan bazen de fotoğrafın kendisi olan ayrıntılardır. Ufacık bir gölge fotoğrafınızı çok güzel gösterir.
  • Meyve ve sebze fotoğrafları ne kadar da basit geliyor kulağa değil mi? Halbuki şu fotoğrafların sanatsallığına bakın. Sizler de sanatsal kareler yakalamak isterseniz yapacağınız tek şey meyveye/ sebzeye hoş bir görüntü vermek.
  • Farklı şeyleri amaçları dışında kullanarak farklı anlamlar vermek her zaman fotoğrafa sanatsal bir görüntü katar. Önemli olan yaratıcılığınızı kullanarak bir kare çekebilmek.
  • Çiçekler fotoğrafların vazgeçilmezdir. Fotoğrafa değer katar.Basit bir fotoğraf karesini hoş bir kare olmasını sağlar.
  • Hem mutfağı hem fotoğrafçılığı seviyor ve bir araya getirmek istiyorsanız tam olarak istediğiniz gibi. Tarifleri fotoğrafa dökerek bir araya getirebilirsiniz.
  • Yağmur damlalarını fotoğraflarınıza dahil ederek hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey odak olarak yağmur damlalarını almanız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Popüler Gönderiler
20-gün-fotoğraf-challenge

20 Gün Fotoğraf Challenge

20 gün boyunca madde madde çekilecek fotoğrafları çekip eğlenceli vakit geçirerek kendinize meydan okuyabilirsiniz

fotoğrafçılık-dalları

Fotoğrafçılığın Dalları Nelerdir?

Fotoğrafçılık birçok kişinin keyifle yapabileceği bir sanat dalıdır. Sanat dalı olan bu fotoğrafçılığın dalları vardır. Bu yazımızda da fotoğrafçılığın dallarından birkaç örnekle bahsedeceğiz.

minimalist

Minimalist Fotoğrafçılık

Minimalist fotoğrafçılık çekilen nesneyi ön planda tutarak sadeliği amaçlar.Çekilen fotoğraf basit gibi görünse de pek çok anlamı ifade eder