Yaratıcı Fotoğrafçılıkla İlgili 5 İpucu

Yaratici-Fotografcilikla-Ilgili-5-Ipucu

Yaratıcı Fotoğrafçılıkla ilgili 5 ipucu. Aynaları yaratıcı ve estetik fotoğraflar oluşturmanız için en önemli materyaldir. Kırık, büyük, çerçeveli…her türlü ayna fotoğrafınıza derinlik katacaktır.

Ay’ı fotoğraflarımızda yer vererek yaratıcı fotoğraflar elde edebiliriz.

Kameranızın lensinin çevresine bazı objeleri yerleştirerek yaratıcı bir fotoğraf elde edebilirsiniz.Bu objeler bir kitap sayfası, plastik şişe…gibi şeyler olabilir.

Yaratıcı fotoğrafçılık denince akıllara ilk gelen perspektif yardımıyla çekilmiş fotoğraflardır.Sizler de perspektif kurallardan yararlanarak estetik ve yaratıcı fotoğraflar çekebilirsiniz.

Kameranızın lensini tamamen kaplayacak şekilde üstüne herhangi bir şey koyun bu tel süzgeç, kavanoz…gibi şeyler olabilir.Özellikle portre çekimlerine ayrı bir hava katacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Popüler Gönderiler
20-gün-fotoğraf-challenge

20 Gün Fotoğraf Challenge

20 gün boyunca madde madde çekilecek fotoğrafları çekip eğlenceli vakit geçirerek kendinize meydan okuyabilirsiniz

fotoğrafçılık-dalları

Fotoğrafçılığın Dalları Nelerdir?

Fotoğrafçılık birçok kişinin keyifle yapabileceği bir sanat dalıdır. Sanat dalı olan bu fotoğrafçılığın dalları vardır. Bu yazımızda da fotoğrafçılığın dallarından birkaç örnekle bahsedeceğiz.

minimalist

Minimalist Fotoğrafçılık

Minimalist fotoğrafçılık çekilen nesneyi ön planda tutarak sadeliği amaçlar.Çekilen fotoğraf basit gibi görünse de pek çok anlamı ifade eder

çekebileceğiniz-10-fotoğraf-karesi

Çekebileceğiniz 10 Fotoğraf Karesi

Yazımızda çekebileceğiniz 10 fotoğraf karesine yer verdik.Sizlerde hoş kareler yakalamaya çalışıyorsanız doğru yerdesiniz.