Evde Mükemmel Kar Küresi Nasıl Yapılır?

evde-mükemmel-kar-küresi-nasıl-yapılır

Kar küresi güzel bir hediye veya masanızı, raflarınızı süslemek çok güzel olabilir. Kar kürelerini satın alabilirsiniz fakat evde kendiniz de birkaç malzeme ve ufak adımla seri üretim kar kürelerinden daha güzel bir kar küresi yapabilirsiniz.

Evde mükemmel kar küresi nasıl yapılır? Susuz evde kar küresi. Gelin başlayalım…

Kar Küresi Yapmak İçin Malzemeler

  • Pamuk toplar
  • Tutkal
  • Evinizin etrafından mini Süsler veya figüranlar (dinozorlar, plastik oyuncaklar gibi…)
  • Küçük şeffaf plastik bardaklar
  • Mini strafor toplar
  • Parıltı, sim (İsteğe bağlı.)
  • Dolma kalem
  • Makas
  • Taban görevi görecek karton veya kalın kağıt tabaklar

Evde Mükemmel Kar Küresi Nasıl Yapılır?

1. Plastik bardak ve karton / kağıt plakayı kullanarak, kabın en geniş kısmı etrafında bir daire çizin ve parçayı makasla kesin.

2. Karton dairenin içerisine bir miktar yapıştırıcı dökün ve her yerine yayın ve üzerini pamuk toplarıyla örtün, yavaşça çekerek çıkararak dağınık bir görüntü oluşturun.

4. Süs eşyalarınızı veya figüranlarınızı kar küremizin tabanına tutkalla tam ortasına gelecek şekilde yapıştırın ve kurumasını bekleyin. Kurumasu için 30 dakika beklemenizi tavsiye ederim.

5. Strafor topları plastik kabınıza dik olarak yerleştirin kesinlikle su, yapıştırıcı bulaştırmayın. Toplar birbirine yapışarak kötü bir görüntü ortaya çıkabilir. Toplardan sonra üzerilerine sim veya parıltı dökebilirsiniz.

Daha sonra plastik kabımızın tabana değecek kısımlarına tutkal sürüyoruz. ve tabanımızı yerleştiriyoruz. Tutkal eğer yanlardan akarsa hemen ıslak bir mendille silebilirsiniz. Tabanımız ters bir şekilde kurumayı beklemeli. Tabanın daha iyi tutması için üzerine ufak ağırlıklar koyabilirsiniz.

Bu işlem de de en az 30 dakika beklemenizi tavsiye ederim. Ama asıl önerim 1 gece yapışması için beklemeniz. Ama en önemlisi tabanla plastik kabımızın güzelce yapıştığından ve yapıştırıcıya temas ettiğinden emin olmalıyız.

Kar kürenizin bir gecede oturmasına izin verin ve ertesi gün hafifçe sallayın ve karsız ve parıltılı susuz kar küresinin etrafında dönmesini izleyin.

İlmekli bir ipi bardağın üstüne yapıştırın veya bir delik açın ve süslemenizin üst kısmından bir kanca ile geçirin, böylece asabilir veya yılbaşı ağacı süslerken de kullanabilirsiniz.

This content was inspired by thepragmaticparent.com thanks

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Popüler Gönderiler
eski-türkçe-kelimeler-anlamları

Kulağa Hoş Gelen Eski Türkçe Kelimeler

Eski Türkçe kelimeler bazıları halen günlük hayatta da rast gelebileceğimiz kelimeler. Bazıları unutulmuş veya anlamı bilinmeden farklı anlamlar için kullanılıyor. Bu yazımızda kulağa hoş gelen eski Türkçe kelimeleri derledik.

Mükemmel-resim-çizme

Mükemmel Resim Çizme

Mükemmel resim çizme aslında zor bir şey değil. Çizim yeteneğe dayalı olduğu kadar çizim tekniklerini bilme, bakış açısı ve pratiğe bağlı bir konu da diyebiliriz.