Fotoğrafçılık İle İlgili 7 Tavsiye

Fotoğrafçılık ile ilgili tavsiyelerimiz sizi fotoğrafçılık alanında bir adım öne taşıyacaktır.

Her zaman bakış açınızı farklılaştırmaya çalışın.Kitaplar, diziler sizlere farklı bakış açısı katacaktır.

Kendiniz olmaktan vazgeçmeyin.Özgün kalın. Özgün olun.Bunu yaparken de başkalarına danışmak konusunda kaçınmayın.Başkalarına danışın. Ama aldığınız fikirleri kendiniz ile özgünleştirin.

Hedeflerinize, hayallerinize ulaşmak zaman alır.İyi bir fotoğrafçı olmakta sizin için bir hedefse sizin zamanınızı alacaktır. Sabırlı olun. Ve vazgeçmeyin.

Çalışkan olun. Fotoğraf yakalamak için çabalayın. Emek sarf edin ki emeklerinizin karşılığını alın. Fotoğrafçılık disiplinlik gerektirir.

Kendinizi ve zamanı zorlayın.Bir kareyi birden fazla çekin.Eminim hepsi birbirinden farklı olacaktır.Bunları bir zaman kaybı olarak görmeyin.

Fotoğraflarınızın bir anlamı olmalı. Ben bu fotoğrafı neden çektim. Ve bu fotoğraf bana ne anlatıyor. Bu iki soruyu her fotoğrafınızda sorun.

Aklınıza gelen düşünceyi hemen hayata uygulayın. Ve çekmek istediklerinizi ertelemeyin. Duygularınızın kaybolmasına izin vermeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Popüler Gönderiler
20-gün-fotoğraf-challenge

20 Gün Fotoğraf Challenge

20 gün boyunca madde madde çekilecek fotoğrafları çekip eğlenceli vakit geçirerek kendinize meydan okuyabilirsiniz

fotoğrafçılık-dalları

Fotoğrafçılığın Dalları Nelerdir?

Fotoğrafçılık birçok kişinin keyifle yapabileceği bir sanat dalıdır. Sanat dalı olan bu fotoğrafçılığın dalları vardır. Bu yazımızda da fotoğrafçılığın dallarından birkaç örnekle bahsedeceğiz.

minimalist

Minimalist Fotoğrafçılık

Minimalist fotoğrafçılık çekilen nesneyi ön planda tutarak sadeliği amaçlar.Çekilen fotoğraf basit gibi görünse de pek çok anlamı ifade eder

çekebileceğiniz-10-fotoğraf-karesi

Çekebileceğiniz 10 Fotoğraf Karesi

Yazımızda çekebileceğiniz 10 fotoğraf karesine yer verdik.Sizlerde hoş kareler yakalamaya çalışıyorsanız doğru yerdesiniz.