Taş Boyama Sanatı

TAS-BOYAMA-SANATI

Bu yazımızda sizlere hoş görüntüleri ile bizleri cezbeden taş boyama sanatı hakkında bilgiler paylaşacağız. Taş boyama sanatı nedir, nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir?

Taş Boyama Sanatı Nedir?

Taş boyama sanatı kolay olmakla birlikte yeteneğinizi birleştirerek keyifle yapabileceğiniz bir hobidir. Yaratıcılığınız da var ise bu hobi sizin hobinizdir. Arkadaşlarınıza, ailenize hediye olarak verebileceğiniz, evinizde dekorasyon olarak kullanabileceğiniz bir sanattır.

Taş Boyama Sanatı Malzemeleri:

  • Farklı şekillerde ve boyutlarda çakıl taşları
  • Farklı uçlarda fırçalar
  • Vernik
  • Kurşun kalem veya asetatlı kalem
  • Renkli boyalar

Taş Boyama Sanatı Nasıl Yapılır?

İlk olarak taş seçilir. Bu taş yapılacak, benzetilecek şeye göre tercih edilmelidir. İstenilen taşı toplayabilir veya hobi mağazalarından satın alabilirsiniz. Edindiğiniz taşları temizleyiniz ve bu adımdan sonra sanatınız dahil olmaktadır.

İkinci adım olarak çizmek istediğinizi kurşun kalemle çizin emin olduktan sonra asetatlı kalemle çizin. Bu adımda sizin yaratılıcılığınız söz konusudur.

Üçüncü adımda çizilenleri renklendirmektir.En keyif alacağınız adımdır. Ayrıntıları ince uçlu fırça ile yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Son adım olarak vernikle kuruyan taşınızı parlatın. Taş boyama sanatı işte bu kadar. Ellerinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Popüler Gönderiler
eski-türkçe-kelimeler-anlamları

Kulağa Hoş Gelen Eski Türkçe Kelimeler

Eski Türkçe kelimeler bazıları halen günlük hayatta da rast gelebileceğimiz kelimeler. Bazıları unutulmuş veya anlamı bilinmeden farklı anlamlar için kullanılıyor. Bu yazımızda kulağa hoş gelen eski Türkçe kelimeleri derledik.

Mükemmel-resim-çizme

Mükemmel Resim Çizme

Mükemmel resim çizme aslında zor bir şey değil. Çizim yeteneğe dayalı olduğu kadar çizim tekniklerini bilme, bakış açısı ve pratiğe bağlı bir konu da diyebiliriz.