Sıkıcı Duvarınız İçin Duvar Aynası Yapımı

kendin-yap-modern-duvar-aynasi-yapimi

Sıkıcı duvarlarınız için duvar aynası yapımı. Evde basit bir şekilde duvar aynası nasıl yapabilirsiniz?

Biraz İp Al Ve İşe Koyulalım…

Kendin yap (dıy) projesiyle sıkıcı, sade duvarınızı için oldukça güzel duvar aynası yapacağız. Mağazadan aldığınız birkaç ufak malzemeyle çarpıcı bir yıldız aynasının nasıl yapıldığını öğrenmek bu hızlı ve kolay adımları izleyin. Gelin Başlayalım…

Malzemeler:

  • 1 jüt sicim makarası
  • 14 inç yuvarlak ayna
  • Çiviler
  • Boyacı bandı

1. Adım İşaretleme Ve Sayı

Aynanın çevresini, asılmasını istediğiniz duvardaki kurşun kalemle takip ederek çok da belirgin olmayan ince bir çizgi atın. Ardından merkezi işaretleyin. Daireyi, her çizginin daireyle buluştuğu bir noktayı işaretleyerek 16 eşit parçaya bölün. Her noktayı, üst ortada 1 ile başlayıp saat yönünde hareket ederek, sayısal sırada devam ederek numaralandırılmış ressam bant parçalarıyla (1-16 numaralı) işaretleyin.

2. Adım Bant Ve Çiviler

1. noktada, kılavuz için bir ölçüt kullanarak 16 inçlik dikey bir çizgiyi dışa doğru ölçün ve ucu bir nokta ile işaretleyin. 2. noktaya gidin, 12 inçlik bir çizgiyi ölçün ve ucu işaretleyin. Her daire noktası için 16 ila 12 inç arasında değişerek devam edin. Dış noktaları, üst ortada 17 olacak şekilde numaralandırılmış ressam bant parçalarıyla (17-32 numaralı) işaretleyin ve ardından saat yönünde hareket ederek sayısal sırada devam edin. Çivileri tüm noktalara çakın.

3. Adım Sicimi Sarın

Aşağıdaki kılavuzu adım adım kullanarak, sicimi başlangıç ​​çivisine bir düğüm ile başlayıp bir düğüm ile bitip son çivide ki sicimi keserek tırnakların etrafına sarın. Çividen 25 başlayın, çivi 11, 29, 15, 17, 3, 21 ve 7’ye sarın, 25 ile bitirin. Çiviye 26 başlayın, sicimi 12, 30, 16, 18, 4, 22 çivilerin etrafına sarın ve 27’de biten çiviyi başlatın, sicimi 27 ile biten tırnaklar 13, 31, 1, 19, 5, 23 ve 9’un etrafına sarın. Tırnak 28’e başlayın, sicim 14, 32, 2 tırnakların etrafına sarın 28 ile bitenler 20, 6, 24, 10. Zorlanabilirsiniz fakat kılavuzu dikkatli bir şekilde inceleyerek ve görselden de mantık çıkararak yapabilirsiniz.

4. Adım Sicimi Sarın (Tekrar)

Ardından, çivi 25’ten başlayın ve sicimi 9, 26, 10, 27 ve 11 çivilerinin etrafına sarın. İç ve dış çiviler arasında saat yönünde dönüşümlü olarak bu deseni 25’e geri getirinceye kadar devam edin. sicim, tırnak 9’u atlayın ve tırnak 10’a geri dönene kadar aynı alternatif deseni devam ettirerek tırnaklar 10, 26, 11 ve 27’nin etrafına sarın. Son olarak, saat yönünde hareket ettirildiğinde, her bir iç tırnağın etrafındaki sicimi saat yönünde sarın daire çivi 9’da tamamlayın.

5. Adım Aynayı Asın

Aynanın arkasına iki büyük resim asma şeridi uygulayın ve paket talimatlarını izleyerek aynayı duvara yapıştırın.

Tasarım Carla Gonzalez-Hart; Andrea Greco’nun işçiliğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Popüler Gönderiler
eski-türkçe-kelimeler-anlamları

Kulağa Hoş Gelen Eski Türkçe Kelimeler

Eski Türkçe kelimeler bazıları halen günlük hayatta da rast gelebileceğimiz kelimeler. Bazıları unutulmuş veya anlamı bilinmeden farklı anlamlar için kullanılıyor. Bu yazımızda kulağa hoş gelen eski Türkçe kelimeleri derledik.

Mükemmel-resim-çizme

Mükemmel Resim Çizme

Mükemmel resim çizme aslında zor bir şey değil. Çizim yeteneğe dayalı olduğu kadar çizim tekniklerini bilme, bakış açısı ve pratiğe bağlı bir konu da diyebiliriz.