Vintage Nedir?

Estetik açısından hoş görünen çağrıştırdığı fikir bakımından nostaljiği hatırlatan bir tarzdır. Vintage eşyalar uzun süre kullanılabilir özelliktedirler.


73
33 shares, 73 points

Vintage nedir?

İngilizceden çevrilmiş Türkçe karşılığı nostalji olan kavramdır. Vintage; belli bir dönemi, tarihi yansıtan herhangi bir şeyi ifade eder. Eskiden kullanılmış nesneleri günümüzde insanların beğenisine sunarak tekrar kullanmaktır. Hayatımızın birçok noktasında kullanırız. Estetik açısından hoş görünen çağrıştırdığı fikir bakımından nostaljiği hatırlatan bir tarzdır. Vintage eşyalar uzun süre kullanılabilir özelliktedirler. Bundan dolayı vintage kavramını şu şekilde de ifade edebiliriz, uzun ömürlü, kaliteli geçmişe dayalı ürünler.

Vintage günlük hayatta aksesuarlarımızda dahi vardır. Vintage gözlük, vintage takı… Çok moda haline gelen vintage aksesuarlar genel olarak inci ve çiçek detaylıdır. Zarif görünmeleri de ayrı bir özelliğidir.

Vintage kavramı ev dekorasyonlarında da yer alıyor. Estetik görünümüyle birçoğumuzun evinde kullanılmaktadır. Özellikle eskitme, ahşap mobilyalar ve radyolar bu dekorların içerisinde çokça bulunuyor.

Vintage tarzı kıyafetler çok modadır. Herkesin dolabında en az bir vintage parça vardır. Daha bol gömlekler, farklı kemerler ve kahverengi tonlarını barındıran parçalar… örnek verilebilir.

Vintage aynalar genel anlamda dekor olarak kullanır. Varaklı, gösterişli, eskileri hatırlatan aynalardır. Her zaman estetik dururlar.

Vintage hayatımızın her yerinde derken abartmıyorduk. Çizim sanatında da vintage tarzını kullanabiliriz. Eski duran, eskiyi hatırlatan eskiden gelen yaratıcılık ile ortaya çıkan çizimlerdir.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Eğlenceli Eğlenceli
11
Eğlenceli
Sevgi Sevgi
9
Sevgi
Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın
geeky geeky
16
geeky
Helin Gürbüz

Pixselle.com Kurucu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oluşturmak İstediğin Formatı Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yap
Hikaye
Gömme ve Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri Sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Açılır Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderime oy verin
Sıralamalı Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı oy verin
Görsel
Fotoğraf veya GIF